REKLAMA

W Skarżysku kolejne przypadki zachorowań. Mamy nowe dane sanitarne z województwa

Wiadomo już, że w Skarżysku-Kamiennej odnotowano już 16 przypadków zachorowań na koronawirusa. Wszystkie osoby związane są z miejscowym szpitalem. Łącznie w województwie świętokrzyskim potwierdzono już 29 zachorowań. 

REKLAMA

„Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że potwierdzony został 1 nowy przypadek zakażenia kornawirusem u personelu medycznego Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Obecnie zakażenie, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych wykazano u 16 osób. Prosimy Państwa o stosowanie się do zasad i wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego” – informuje Artur Berus, starosta skarżyski.

REKLAMA

To oznacza, że w całym województwie odnotowano już 29 przypadków zachorowań. Obecnie przybywa ich przede wszystkim w Skarżysku. COVID-19 stwierdzono tam między innymi u 5 pacjentów oddziału neurologicznego, pracownika administracji, lekarki, kilku pielęgniarek i jednego podopiecznego Domu Pomocy Społecznej. Wiadomo też, że ten ostatni mógł mieć kontakt z innymi pensjonariuszami DPS-u, a to oznacza, że teraz i oni zostaną przebadani oraz poddani kwarantannie. To łącznie kilkadziesiąt osób. Na wyniki przyjdzie nam jednak poczekać. Jak informują skarżyskie media tamtejszy szpital od czwartku (!) oczekuje na rezultaty badań załogi lecznicy.

Stan sanitarny z województwa przekazała nam w sobotę wieczorem Ewa Łukomska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego:

na terenie województwa świętokrzyskiego: 37 osób jest hospitalizowanych, 4390 osób jest poddanych kwarantannie, 284 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *