REKLAMA

W Skrzyszowie w gminie Gowarczów też nie chcą gigantycznych kurników! [wideo]

O protestach mieszkańców gminy Słupia Konecka przeciw budowie gigantycznych ferm drobiu na ich terenie informowaliśmy w lutym. Teraz okazuje się, że inny inwestor chce podobne „kurniki”, choć na mniejszą skalę zbudować w Skrzyszowie w gminie Gowarczów. Tutaj również niemalże brak głosów za taką inwestycją. 

REKLAMA

W gminie Słupia Konecka kurników miałoby powstać trzydzieści jeden, natomiast w gminie Gowarczów osiem. Jednak nawet te osiem wielkich budynków mocno zaburzyłoby krajobraz i wpłynęłoby na życie mieszkańców Skrzyszowa oraz okolic. Podczas wtorkowej sesji Rady Gminy doszło do dyskusji z udziałem mieszkańców, wójta Stanisława Pacochy, przewodniczącego Rady Gminy Sławomira Stańczyka oraz przedsiębiorcy Antoniego Wiktorowicza, który jest właścicielem gruntów, na których inwestor chce wybudować wielkie fermy. Zobaczcie Państwo skrót tej dyskusji.

REKLAMA

Spotkanie mieszkańców  w tej sprawie z władzą gminą, na którym prawdopodobnie pojawi się także przedstawiciel inwestora ma odbyć się 14 marca w świetlicy wiejskiej w Skrzyszowie około godziny 13:00.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *