REKLAMA

W sobotę 5 Niekłaniada. Królował będzie Nord Walking

Już w sobotę ma odbyć się 5. Niekłaniada. Tym razem w innej formule niż co roku. Królować ma Nordic Walking, a celem jest popularyzowanie rezerwatu Skałki – Piekło Niekłańskie. By wziąć udział należy najpierw zarejestrować się online – TUTAJNiekłaniada to cykliczna impreza sportowa organizowana w Niekłaniu w gminie Stąporków przez Łukasza i Agnieszkę Woźniaków. Dotychczas były to zawody w biegach przełajowych, a towarzyszył im radosny piknik. Niestety z uwagi na epidemię i Niekłaniada musiała zmienić swoją formułę.

REKLAMA

Tym razem wydarzenie ma na celu poznanie niekłańskich skałek, upowszechnienie i popularyzowanie aktywnych form ruchu. Grupą docelową wydarzenia są: dzieci, młodzież, osoby dorosłe, mieszkańcy Niekłania i okolic, turyści – każdy kto chce poznać i pospacerować po rezerwacie przyrody Piekiełko Niekłańskie.

Liczba miejsc jest ograniczona, a by wziąć udział należy najpierw zarejestrować się online TUTAJKażdy kto otrzyma odpowiedź będzie mógł wziąć udział w 5 Niekłaniadzie. Na miejscu start zorganizowany będzie indywidualnie w sobotę między 12 a 13. Uczestnicy otrzymają mapę trasy, którą trzeba będzie pokonać w technice Nordic Walking.

REKLAMA

Organizatorami i sponsorami Niekłaniady 2020 są: Szkoła Języków Obcych Smart, parafia pw. św. Wawrzyńca w Niekłaniu, Stara Piekarnia, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

 

 

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *