REKLAMA

W sobotę Dożynki Powiatowe 2021. Rolnicza zabawa pod Starostwem [wideo, zdjęcia]

W sobotę 11 września o godzinie 14:00 pod Starostwem Powiatowym w Końskich przy ulicy Staszica rozpoczną się Dożynki Powiatowe 2021. To będzie dzień pełen rolniczych i folkowych atrakcji. Nie zabraknie koncertów, tradycyjnych wieńców, atrakcji dla najmłodszych, a nawet zabawy tanecznej w dawnym stylu. 

REKLAMA

„11 września w sobotę, o godzinie 14:00 rozpoczynamy powiatowe dożynki. Rozpoczną się tradycyjną mszą świętą, a następnie wiele atrakcji: występy zespołów folklorystycznych, Koła Gospodyń Wiejskich tradycyjnie zaprezentują nam się na tych dożynkach, też dmuchańce, różnego rodzaju atrakcje dla dzieci, pokazy, różnego rodzaju konkursy. Bardzo dużo konkursów przewidział pan dyrektor Chłopek z Zakładu Hutniczego w Maleńcu. Oczywiście zapraszam wszystkich niezaszczepionych do zaszczepienia się podczas dożynek. Tradycyjnie, tutaj pod starostwem zapewni to Koło Gospodyń Wiejskich w Sworzycach” – zaprasza Grzegorz Piec, starosta konecki.

Dożynkową, plenerową mszę świętą od godziny 14:00 odprawiał będzie ksiądz dziekan Andrzej Zapart. Następnie sceną zawładną już zespoły ludowe –„Całość uroczystości jest przewidziana od 14:00 do 19:00 […] Po powitaniu gości odbędzie się prezentacja przybyłych zespołów z wieńcami. Następnie część artystyczna, w której wystąpią zespoły grające muzykę ludową tj. Królewiaczki, Smykovia i zespół ‚Gratis'” – mówi Marian Wikiera, naczelnik Wydziału Promocji i Kultury w Starostwie Powiatowym w Końskich.

REKLAMA

Zaprezentuje się także Parafialna Orkiestra Dęta „Perły Wincentego” z Odrowążka. Orkiestra ta wzbogaci także wcześniejszą liturgię.

Ważnym punktem dożynek będą stoiska Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu, a także Muzeum Ludowego z Adamowa, gdzie każdy będzie mógł zobaczyć przynajmniej fragmenty tego, co te miejsca mają do zaoferowania. Pracownicy jednostki z Maleńca zaproszą też do udziału w licznych konkursach związanych z ludowością, a w nich przewidziano atrakcyjne nagrody i upominki.

Powiatowym dożynkom towarzyszyć ma także muzyczna zabawa pod chmurką. Na niej królować będą takie tańce jak polki, oberki i sztajerki. Koniec wydarzenia przewidziano na godzinę 19:00.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *