REKLAMA

W sobotę jubileusz Nowego Ogólniaka! Dyrektor zaprasza na zjazd w rodzinnej atmosferze [wideo]

Całą sobotę będzie trwał jubileusz 70 lecia koneckiego II Liceum Ogólnokształcącego. Rozpocznie się on w Kolegiacie św. Mikołaja uroczystą mszą świętą, a zakończy balem absolwenta w Hotelu Łucznik w Sielpi. O szczegółach opowiedziała nam Beata Salata, dyrektor placówki. 

REKLAMA

„To bardzo ważny dzień w historii naszych wszystkich szkół, a my jesteśmy spadkobiercą tych szkół, które przez te 70 lat formowały młodzież. Dla nas to najważniejszy moment, bo chcielibyśmy by pierwszy raz po 70 latach spotkali się absolwenci wszystkich tych szkół od 1947 roku, a więc Ci którzy zakładali i tworzyli tę społeczność uczniowską jako pierwsi.”  – mówi nam Beata Salata, dyrektor obecnego II LO.

Pierwsi uczniowie i późniejsi absolwenci kształcili się na tak zwanej budowie, czyli terenach obecnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. W trudnych powojennych czasach robili wszystko by móc się edukować. Później placówka przeniosła się na ulicę Sportową w Końskich. Przez lata zmieniały się nazwy tej szkoły, ale o jej sile zawsze stanowili ludzie – niektórzy związani z nią przez wiele lat. Placówka przez dziesiątki lat kształciła pedagogów, a obecnie jest liceum ogólnokształcącym –„Natomiast nigdy żadna z tych szkół nie została zamknięta, wygaszona, tylko jedna przekształcała się w drugą i w związku z tym traktujemy, że to jest jubileusz nas wszystkich. Liczymy na to, że wszyscy Ci absolwenci: najmłodsi, Ci w średnim wieku, a zwłaszcza Ci najstarsi, których szczególnie zapraszamy, choć zależy nam na wszystkich. Wiemy jednak, że ta historia, którą tworzyli Ci pierwsi uczniowie, te podwaliny, fundament, że to jest bardzo ważne. Więc szczególnie kierujemy te słowa zaproszenia do pierwszych absolwentów Liceum Pedagogicznego.” – opowiada nam dyrektor Salata.

REKLAMA

Jak będzie wyglądał sobotni jubileusz? Już o godzinie 9.00 spod szkoły wyjadą autobusy, a ich celem będzie Kolegiata św. Mikołaja. Każdy zainteresowany może korzystać z tego transportu. Organizatorzy zachęcają też by na Sportowej pozostawić swoje samochody i dalej korzystać właśnie z zapewnionych autobusów. W kościele 0 godzinie 9.30 odbędzie się msza święta w intencji byłych i obecnych uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły, a także tych osób związanych z placówką, które odeszły już z naszego świata. Sprawował będzie ją ksiądz biskup Piotr Turzyński. –„Następnie autokary spod Kolegiaty zawiozą wszystkich uczestników do Stadnickiej Woli na halę sportową. Tam będzie ta część oficjalna o godzinie 11.00. Liczymy, że potrwa dwie godziny.” – mówi dyrektor Salata.

W Stadnickiej Woli przypomniana zostanie historia obecnego „Nowego Ogólniaka”, wygłoszone zostaną okolicznościowe przemówienia, a także zaprezentowana zostanie część artystyczna. Później uczestnicy ponownie autokarami wrócą do szkoły, gdzie zaserwowany zostanie im obiad. –„Tutaj rozpocznie się najpierw od pokrojenia okazjonalnego tortu, a następnie będzie występ Dominiki i Marcina Wróbel, to absolwenci i myślę, że w tym swoim krótkim koncercie coś przekażą dla potomnych. Obejrzeć można będzie też wystawę fotografii – one pochodzą od wszystkich i pracowników byłych, obecnych i od absolwentów począwszy od początków lat pięćdziesiątych. Będzie co wspominać też z fotografii. Oczywiście odbędą się też spotkania klasowe, takie sam na sam bez wielkich przygotowań.” – opowiada nam pani dyrektor.

Z kolei na godzinę 20.00 w Ośrodku Łucznik w Sielpi zaplanowano wielki bal absolwenta. Warto dodać, że za organizację obchodów jubileuszu 70-lecia obecnego II Liceum Ogólnokształcącego odpowiadał cały sztab ludzi. Wydarzenie od połowy ubiegłego roku przygotowywało kilkadziesiąt osób.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *