REKLAMA

W sobotę Rajd ‚Szlakiem Hubalczyków’ z Zychów do Cisownika [wideo]

Są jeszcze miejsca na darmowy transport z Końskich na trasę I Powiatowego Rajdu „Szlakiem Hubalczyków” spod gajówki w Zychach do Cisownika. To będzie okazja do jednoczesnej edukacji historycznej oraz zadbania o swoje zdrowie poprzez ruch na świeżym powietrzu. Rajd odbędzie się w najbliższą sobotę. 

REKLAMA

„Pierwszy raz, jak do tej pory taki rajd się nie odbywał, który by się odnosił do tego wydarzenia jakie miało miejsce końcem października 1939 roku. Wtedy to kilkunastu kawalerzystów Hubala przemierzyło Zychy w stronę Cisownika, a tam doszło do starcia zbrojnego. Hubalczycy musieli pod ostrzałem wycofywać się z tej wsi. Dodam tylko, że trasa będzie wiodła nowym szlakiem turystycznym, nigdzie nie oznakowanym jeszcze. Przejście przez las od krzyżówek z Podlesiem do Pokoradza wymaga pewnego trudu, ale droga zupełnie do przejścia. Zapraszam wszystkich piechurów, którzy chcą połączyć zdobywanie wiedzy z tężyzną fizyczną do tego wydarzenia” – mówi nam Marian Wikiera, naczelnik Wydziału Promocji i Kultury w Starostwie Powiatowym w Końskich.

REKLAMA

 Zainteresowani wzięciem udziału w rajdzie powinni do czwartku 21 października, do godziny 15:30 wysłać swoje zgłoszenie na [email protected] lub zgłosić się bezpośrednio do Starostwa Powiatowego w Końskich. Organizatorzy zapewniają darmowy transport z Końskich na start rajdu w Zychach. Zbiórka uczestników pod starostwem przewidziana jest na godzinę 8:30, a o 9:00 zaplanowano wymarsz spod patriotycznego pomnika w miejscowości Zychy w gminie Radoszyce.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *