REKLAMA

W sobotę w Końskich będą kręcić teledysk. Dołącz się do akcji

Rap Lokal to inicjatywa charytatywna, która powstała w Pabianicach w 2016 roku. Jej celem było zebranie lokalnych artystów i stworzenie wydarzenia, które napędzi ludzi do wpłacania pieniędzy. Dotychczas w Pabianicach były już cztery edycje tego wydarzenia, a teraz zawitało ono do Końskich. W sobotę w naszym mieście wiele się będzie działo: profesjonalna ekipa zacznie kręcić teledysk do towarzyszącej wydarzeniu produkcji, a w jego powstanie angażują się najróżniejsze środowiska. Cel w naszym powiecie to zbiórka pieniędzy na rzecz Domu Dziecka w Stąporkowie. 

REKLAMA

Inicjatorem wydarzenia w Pabianicach jest raper ESTE, czyli Krzysiek Łyszkowski. –„Z Grześkiem działamy na Wyspach, robimy wiele projektów i bardzo fajnie współpraca wygląda. Odezwałem się do Grześka i spytałem czy nie chciałby zorganizować w Końskich czegoś takiego i udało się.” – mówił nam ESTE.

Grzegorz Kowalewski na swoje ramiona wziął ciężar organizacji wydarzenia w Końskich.  W piątek szerzej opowiedział nam o tym wydarzeniu. –„Rzuciłem hasło na Facebooku z początkiem stycznia, czy są jacyś ludzie chętnie do nagrania wspólnego kawałka w Końskich. Okazało się, że tych ludzi jest mnóstwo. Zgłosiło się na początku 30 osób, zrobiliśmy zamkniętą grupę, dałem im wytyczne do nagrania, zabukowaliśmy studio nagrań na dwa dni by mieli gdzie wszystko nagrać. Później dostałem wokale i aranżowałem to wszystko. Drogą naturalną zostały 24 osoby, bo ktoś nie przyszedł, ktoś nie dotarł i mamy nagraną piosenkę! 10,5 minuty, 24 raperów, w tym jedna raperka dwunastoletnia Hania. Dwóch DJ: DJ FeelX, DJ Bart i producent DJ Flip, który ma krew konecką, ale mieszka w Łodzi. Powstał kawałek, jest zrobiony, udźwiękowiony finalnie. Jutro robimy główny dzień zdjęciowy w Końskich. O godzinie 12.00 będzie zebranie na starym Dworcu PKP/PKS. Każdy kto się chce pokazać w teledysku to tam będziemy robić grupowe ujęcia, a więc zapraszamy wszystkich. Później będziemy szli na miasto, na halę sportową, bo nasi grają i też chcemy ich pokazać. Teledyskiem będziemy promować imprezę, która odbędzie się 10 czerwca. Miała się odbyć w Końskich, niestety w Końskich nie ma sceny w parku. Wynajęcie sceny to dosyć duże pieniądze i wolimy przeznaczyć je na konkretny cel: wyposażenie studia w Domu Dziecka w Stąporkowie. Dostaliśmy wczoraj od p. burmistrz w Stąporkowie by zrobić tę imprezę tam. Mają nagłośnienie, scenę, obsługę, ochronę. Nawet catering nam zapewnią i dadzą pieniążki by zaprosić na scenę kogoś bardziej znanego i zrobi się z tego fajna impreza. W Końskich próbowaliśmy nawet uzyskać patronat honorowy od gmina, ale burmistrz wypiął się do nas tyłem i nic nie przeszło. Z niewiadomych przyczyn, podał jakieś głupie powody i nie widzę w tym celu. My promujemy miasto, robimy coś dla miasta, ludzie się pokazali, którzy gdzieś nagrywali, dzieci które gdzieś w piwnicach nagrywały. Ja nie chciałem żadnych pieniędzy, po prostu z grzeczności pytałem o patronat honorowy i usłyszałem nie. Nie wiem jakiś konflikt interesów czyjś jest, czy nie wiem o co chodzi. Może wolą by te dzieciaki siedziały w domach, ćpały, a później się jakoś tym zajmiemy. Tak to w skrócie wygląda jeśli chodzi o Końskie. To jest po części konecki projekt, a po części Stąporków. Nakręcamy wideo w Końskich, robimy imprezę 10 czerwca w Stąporkowie.” – opowiada Grzegorz Kowalewski.

REKLAMA

Już na początku maja ruszy zbiórka pieniędzy na na wyposażenie studia muzycznego dla Wielofunkcyjnej Placówki Pomocy Dziecku i Rodzinie w Stąporkowie. W wielu miejscach naszego powiatu pojawią się specjalne puszki, a nagłaśnianą poprzez klip zbiórkę koordynować będzie fundacja Tuo Portu. Sam teledysk pokazujący i promujący Końskie swoją premierę będzie miał w połowie maja.

 

REKLAMA

One thought on “W sobotę w Końskich będą kręcić teledysk. Dołącz się do akcji

  1. Dagmara Ciechocińska 21 kwietnia 2018 at 15:49 - Reply

    Panie Krzysztofie O, Pan na wszytsko mówi nie nie nie , nie można organizowac nic ze szkołą przedszkolem nasz burmistrz tylko potrafi kasą krecić dla siebie i wydawac na rabaty kwiatowe.. Powinnien Pan zebrać ta szanowną dupe i spedzic w domu dziecka chociaż kilka dni zdechł by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *