REKLAMA

W Stadnickiej Woli uczyli się programować gry w ramach współpracy z Goethe-Institut [wideo, zdjęcia]

W minionym tygodniu w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli  gościła Pauline Möhle, studentka z informatyki z Niemiec. Jej wizyta odbyła się w ramach udziału szkoły w projekcie „Szkoły Partnerzy Przyszłości” realizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie. Möhle uczyła uczniów ze Stadnickiej Woli programowania gier. 

REKLAMA

 

Pauline Möhle prowadziła z uczniami warsztaty z programowania, a wspomagała ją i organizowała całe przedsięwzięcie nauczycielka niemieckiego i informatyki ze Stadnickiej Woli Marzena Piwowarczyk. Na platformie CoSpaces uczniowie tworzyli gry tematyczne w języku niemieckim. Swoje projekty testowali korzystając z telefonu komórkowego i zestawu Merge Cube. Ostatniego dnia wizyty młodzi programiści prezentowali efekty swojej pracy koleżankom i kolegom z młodszych klas.

REKLAMA

„Programowanie sprawiło uczniom wiele radości. Zdobyli nie tylko nowe umiejętności w zakresie programowanie, ale również poszerzyli zasób słownictwa z języka niemieckiego” – mówi Marzena Piwowarczyk.

Powstałe podczas warsztatów gry stanowią doskonałą pomoc do nauki języka niemieckiego –„Już dwanaście lat współpracujemy z Goethe-Institut i bardzo to sobie chwalimy, to znakomita rzecz dla rozwoju naszych uczniów” – tłumaczy Czesław Staciwa, dyrektor ZPO w Stadnickiej Woli.

Podkonecka szkoła w kolejnych latach zamierza kontynuować polsko-niemiecką współpracę.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *