REKLAMA

W Stąporkowie będą światła?

Jako pierwsi informowaliśmy na bieżąco o serii wypadków na ulicy Piłsudskiego w Stąporkowie. Kilka tygodni temu doszło tam do wielu potrąceń pieszych przechodzących przez pasy.

REKLAMA
Remontowana ulica Piłsudskiego

Ulica Piłsudskiego w Stąporkowie

Zdaniem naszych czytelników winowajcom tamtych zdarzeń był brak oświetlenia spowodowany awarią lamp. Być może jest w takim argumentowaniu dużo racji, ale warto zwrócić uwagę na fakt, że przynajmniej jedno z potrąceń miało miejsce przy pełnej widoczności.

Temat podchwycił często obecny w naszym regionie Senator Jacek Włosowicz. Już w kilka dni po feralnych zdarzeniach zwrócił się on w piśmie do Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad sugerując budowę sygnalizacji świetlnej w Stąporkowie. W piśmie czytamy:

REKLAMA

„…Mając na względzie bezpieczeństwo użytkowników dróg publicznych, zwracam się do Pana Dyrektora z wnioskiem o rozważenie zasadności budowy sygnalizacji świetlnej na Drodze Krajowej nr 42 przy ulicy Piłsudskiego, na wysokości Urzędu Miejskiego w Stąporkowie oraz na wysokości Zespołu Szkół Publicznych nr 2…” 

Senator Włosowicz pisze również o tym, iż informację o konieczności poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu uzyskał od burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *