REKLAMA

W Stąporkowie działać będzie konecka ‚Przychodnia Zdrowie’?

W środę 20 listopada w Urzędzie Miejskim w Stąporkowie odbyło się spotkanie władz gminy z inwestorem. Celem spotkania była dzierżawa skrzydła budynku dawnej poradni dziecięcej o powierzchni 105 metrów kwadratowych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już od lutego 2020 roku filia „Przychodni Zdrowie” z Końskich rozpocznie tam pracę.

REKLAMA

Fot. Gmina Stąporków

W obliczu niedogodności o zasięgu ogólnopolskim, związanym z brakami personelu medycznego, burmistrz Dorota Łukomska intensywnie pracuje nad wprowadzeniem korzystnych dla pacjentów zmian. W obecnej chwili prowadzone są rozmowy dotyczące inwestycji w stąporkowski SPZOZ. Negocjacje, których nadrzędnym celem jest dobro pacjentów, weszły już w ostateczną fazę. W jak najszybszym czasie pacjentów zacznie przyjmować już dwóch internistów oraz jeden pediatra. Docelowo planowane jest zatrudnienie kolejnych medyków.

Zwiększenie liczby lekarzy spowoduje zmniejszenie kolejek i przyspieszy dostęp do usług medycznych w gminie Stąporków. Wypracowany projekt wprowadzi nową jakość zarządzania, odbędzie się na zasadzie zmiany podmiotu prowadzącego, nie prywatyzacji, a usługi świadczone będą bezpłatnie, w ramach NFZ. Nie ma także obaw dotyczących redukcji personelu. W obliczu ogólnopolskiego deficytu lekarzy, rozmowy zostaną podjęte ze wszystkimi pracownikami, nie ma opcji zwolnień.

REKLAMA

Nienaruszony zostanie także system przychodni w gminie – funkcjonować będą wszystkie placówki, a dodatkowo w Stąporkowie przybędzie lekarzy. Każdy będzie mógł więc korzystać z dotychczasowych poradni, a dodatkowo zyska możliwość wyboru nowych lekarzy. Stąporkowscy radni ciągle poszukują nowych inwestorów, podczas gdy SPZOZ równocześnie poszukuje specjalistów, którzy będą pracować w przychodni.

Równocześnie istnieje możliwość dzierżawy gminnych lokali, w których można prowadzić bezpłatne dla mieszkańców usługi medyczne, zakontraktowane w Narodowym Funduszu Zdrowia. Do tego również zachęca burmistrz. Przychodnie gminne są przygotowane na taką działalność.

Wszystkich lekarzy zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu z SPZOZ – nr tel. 41 374 35 50.

REKLAMA

2 thoughts on “W Stąporkowie działać będzie konecka ‚Przychodnia Zdrowie’?

  1. Wprowadzić opłatę 10 zł od wizyty i drugą priorytetową kolejkę do rejestracji, bo tak to stała ekipa babć na wszystko chorych chodzi tam poplotkować na emeryturze. Zdrowy człowiek z niewielkimi czasowymi dolegliwościami, przeziębieniem, czy tylko przedłużeniem leków nie może się tam dostać, bo kolejka ustawia się chyba od 4:30 w nocy !

  2. W tamtym roku pani pediatra nie chciała przyjąć chorego dziecka bo miała kolejkę starszych osób. No to jak tu pacjenci mają być? Kto młodszy i ma samochód to uciekł do Końskich bo ta przychodnia to kabaret jest. O godzinie 8:10 już nie można się do lekarza dostać bo komplet jest. A już żeby coś zdiagnozować fachowo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *