REKLAMA

W Stąporkowie zagrają dla chorego Igorka!

W niedzielę 15 sierpnia o godzinie 15:00 w Stąporkowie rozpocznie się charytatywny festyn pod hasłem „Turnus dla Igorka”. Wydarzenie zakończy dyskoteka z hitami disco-polo pod gwiazdami. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz chorującego mieszkańca gminy. 

REKLAMA

Igor Polakowski to sześcioletni chłopiec, który ma problemy z podstawowym funkcjonowaniem i wykonywaniem podstawowych czynności życiowych. Urodził się z wodogłowiem, a w ciągu kilku lat przeszedł już pięć poważnych operacji. W główce ma zastawkę komorowo-otrzewnową. Małym Igorkiem opiekuje się jego 23-letnia mama, pomagają też obie babcie, a pieniądze na jego rehabilitacje za granicą zarabia ojciec. Mimo to ciągle brakuje na bardzo kosztowne leczenie.

REKLAMA

Trzy lata temu na rzecz Igorka zagrano po raz pierwszy – był to koncert walentynkowy wewnątrz stąporkowskiego Domu Kultury (relacja TUTAJ). Teraz lokalni artyści wystąpią w amfiteatrze.

W programie przewidziano koncerty Marka Werensa, Pawła Węgierka, Wojtka Misiowca, Staniora Stańczyka oraz kilku innych lokalnych wykonawców. Na zakończenie odbędzie się dyskoteka pod gwiazdami w rytmie disco-polo. Poprowadzą ją: Big Karol, DJ Pulse, Miara oraz Handżi.

Na placu przy amfiteatrze przybyli napotkają foodtrucki zrzeszone w Street Food Polska (o tym TUTAJ). Będą też animacje, gry i zabawy oraz malowanie dla najmłodszych uczestników zabawy. Przez cały festyn odbywać się będą licytacje oraz loterie, z których dochód zostanie przekazany na rzecz Igorka.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *