REKLAMA

W Starostwie debatowali o lesie na terenie gminy Końskie [zdjęcia]

W piątek 27 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Końskich, odbyła się narada techniczno – gospodarcza, dotycząca projektu uproszczonego planu urządzenia lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, położonych na terenie Gminy Końskie.

REKLAMA

Spotkanie otworzył wicestarosta konecki Wiesław Skowron, witając: reprezentujące Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu panie – Iwonę Janus i Agatę Łukomską – Hłopaś, Jacka Olesia z-cę Nadleśniczego Nadleśnictwa Stąporków i Jarosława Stępnia z-cę Nadleśniczego Nadleśnictwa Barycz oraz reprezentującą Starostwo Powiatowe Lucynę Ziętek – Naczelnika Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa.

REKLAMA

W tej naradzie w formie zdalnego połączenia wideo uczestniczył również Maciej Lewandowski, przedstawiając główne założenia i informacje dotyczące ww. planu w imieniu podmiotu odpowiedzialnego za przygotowanie strony technicznej projektu. Przetworzono dane obejmujące aż 12 764 działek ewidencyjnych. Opracowana została dokumentacja dla 43 obrębów, a łączna powierzchnia ujętych w opracowaniu lasów to blisko 3 334 hektary. Druga część spotkania odbyła się w formie wizji lokalnej, by porównać dane z rzeczywistą sytuacją zastaną w terenie. Przygotowywany dokument będzie obowiązywał od 2021 roku przez kolejne 10 lat.

Zdjęcia i info: Starstwo Powiatowe w Końskich

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “W Starostwie debatowali o lesie na terenie gminy Końskie [zdjęcia]

  1. Mój las i to ja zdecyduje co z nim będzie, czy go wytnę w tym roku czy za 5 czy wcale, a państwu nic do tego. Jak będą fikali to wyłączę moje tereny leśne z prawa do polowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *