REKLAMA

W starostwie odbył się Przegląd Organizacji Pozarządowych [wideo, zdjęcia]

Dziś w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Końskich odbyły się wykłady prowadzone przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Głównym tematem poruszanym przez wykładających były organizacje pozarządowe na różnych płaszczyznach prawnych.

REKLAMA

Głównym organizatorem dzisiejszego wydarzenia był Wiesław Mietliński. Rozpoczęło się ono o godzinie 9:00.

„Dzisiaj robimy takie spotkanie, po raz pierwszy na ziemi koneckiej, które się nazywa „Przegląd Organizacji Pozarządowych Ziemi Koneckiej”. Jest to impreza związana z tym, aby zmobilizować, zaktywizować wszelkie organizacje działające na terenie ziemi koneckiej. Pomysł ten przeniesiony jest z rejonu Czech, gdzie takie spotkania organizuje się każdego roku w regionach, jak również ogólnokrajowo. Jest to korzystne, bo jest to wymiana doświadczeń, no a dodatkowo jeszcze szkolenia z zakresu prawa i posługiwania się nim w życiu codziennym tych organizacji”” – mówił nam organizator.

REKLAMA

W ramach dzisiejszego spotkania odbył się wykład o prawie 3 sektoru prowadzony przez Teresę Śliwę. Opowiadała ona o temacie z uwzględnieniem możliwości pozyskania środków finansowych na cele projektowe. Następnie Waldemar Piłat poruszył temat RODO i przybliżył jego zakazy i nakazy w życiu organizacji pozarządowych. Na zakończenie omówiono temat „Zapomniany Dorobek Kultury Polskiej”. Chodziło w nim o międzynarodowy język.

21 października odbędzie się oficjalne zakończenie projektu. Wtedy też wykład „Projekt – Wniosek – Budżet” przeprowadzą przedstawiciele Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Na koniec rozdane zostaną Certyfikaty Aktywności dla uczestniczących grup. Wydarzenie będzie miało miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

One thought on “W starostwie odbył się Przegląd Organizacji Pozarządowych [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Finał Przeglądu Organizacji Pozarządowych | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *