REKLAMA

W Starostwie pojawi się skrzynka na dokumenty

Powszechnie wiadomo, że na czas epidemii koronawirusa wszelkie urzędy zostały zamknięte, a kontakt z nimi został ograniczony do korespondencyjnego, internetowego oraz telefonicznego. W niektórych można było także zostawiać dokumenty w specjalnie wyznaczonych miejscach lub skrzynkach. Tego ostatniego rozwiązania dotychczas nie uskuteczniano w Starostwie Powiatowym w Końskich, ale w najbliższych dniach ma się to zmienić. 

REKLAMA

Na brak możliwości pozostawienia dokumentów narzekali mieszkańcy kontaktujący się z naszą redakcją. Część z nich dawała przykład gmin, które w taki czy inny sposób przyjmowały pisma. Tymczasem by przesłać coś do starostwa trzeba było skorzystać z usług Poczty Polskiej lub zrobić to elektronicznie –„My również otrzymywaliśmy sygnały by taka skrzynka się pojawiła. Zamierzamy więc pozytywnie odpowiedzieć na prośby mieszkańców – jeżeli jest zainteresowanie tego typu odbiorem dokumentów to my wychodzimy temu naprzeciw. Już od jutra, najpóźniej od godzin około południowych znajdą Państwo u w Starostwie skrzynkę na dokumenty. Będzie się ona znajdować w głównym wejściu pomiędzy głównymi drzwiami, a drugimi oddzielającymi już bezpośrednio od urzędu” – poinformował nas Jarosław Staciwa, członek Zarządu Powiatu Koneckiego.

Zmiana zdaniem Zarządu Powiatu Koneckiego podyktowana jest także troską o zdrowie mieszkańców – tak by mogli oni jak najrzadziej spotykać się z innymi osobami, np. stojąc w kolejce na poczcie.

REKLAMA
REKLAMA

One thought on “W Starostwie pojawi się skrzynka na dokumenty

  1. Odnoszę wrażenie, że troska zarządu o zdrowie mieszkańców w kejkach pocztowych została zapożyczona. Sygnały o skrzynce Starostwo otrzymywało przez trzy ostatnie tygodnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *