REKLAMA

W Starym zbierano pieniądze na rzecz Artura [zdjęcia]

W miniony poniedziałek w I LO w Końskich odbyła się zbiórka pieniędzy dla chorego Artura Rydza ze Słupi Koneckiej, który od 8 lat choruje na ataksję rdzeniowo – móżdżkową. Przeszczep komórek macierzystych oraz rehabilitacja kosztuje około 100 tysięcy złotych, a brakuje ponad 60 tysięcy! Trzeba działać szybko, bo choroba postępuje.

REKLAMA

Nauczyciele i uczniowie „Starego” wspólnymi siłami zebrali tego dnia 1000 złotych! Kwota w całości zostanie przesłana na konto Fundacji Miśka Zdziśka z siedzibą w Jędrzejowie. Głównymi organizatorkami akcji były uczennice: Aleksandra Grosman, z klasy pierwszej o profilu matematyczno – fizycznym oraz Monika Kiepiel z klasy drugiej o profilu biologiczno – chemicznym. Przy zbiórce pomagała także Klaudia Gardzińska, również z pierwszej klasy mat-fiz.

REKLAMA

„Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę. Dziękujemy nauczycielom oraz uczniom za wrzucone do puszek datki materialne. „Stary” znów pokazał, że jest instytucją charytatywną o dużym serduchu!” – mówi Ola Grosman.

Warto wspomnieć, że to nie pierwsza taka inicjatywa w tym roku w Pierwszym Ogólniaku, o czym pisaliśmy w artykule poprzedzającym to wydarzenie (TUTAJ).

Młodzież I LO apeluje do ludzi dobrej woli o dalszą pomoc Arturowi !

Możemy przekazać darowizny na jego rzecz poprzez dobrowolne wpłaty na specjalne konto Fundacji „Miśka Zdziśka”, której Artur jest podopiecznym, na numer 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem : „Na pomoc i leczenie Artura Rydza”
Na www.blekitnypromyknadziei.pl znajdziemy także linki do licytacji przedmiotów w serwisie Allegro. Cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Artura.

Tekst i foto: Łukasz Stępień. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *