REKLAMA

W szkołach więcej uczniów, ale nauczyciele wciąż strajkują

Strajk w szkołach powiatu koneckiego wciąż trwa. W piątek do normalnej pracy wróciły koneckie przedszkola nr 4 i nr 6. W Dziebałtowie grono pedagogiczne mocno się podzieliło. Do niektórych szkół zaczęli przychodzić uczniowie, ale ogólna frekwencja i tak oscyluje około kilku procent. Od poniedziałku zaczynają się egzaminy ósmoklasistów – nie ma żadnych sygnałów by ich organizacja była zagrożona. 

REKLAMA

Strajk zawieszony został w Przedszkolach nr 4 i nr 6 w Końskich. W Dziebałtowie 10 nauczycieli nie strajkuje, a 4 wciąż protestuje. Ogółem w szkołach podstawowych gminy Końskie w piątek pojawiło się 148 uczniów w szkołach i 36 nauczycieli. 89 dzieciaków było w Dziebałtowie, 28 w Modliszewicach, 25 w Stadnickiej Woli, poza tym do placówek przychodzili pojedynczy uczniowie.

REKLAMA

Na godzinę 13:00 w szkołach zarządzanych przez powiat konecki strajkowała następująca liczba nauczycieli:

I LO – 19 osób, II LO – 27 nauczycieli, ZSP 1 – 12 osób (odbywają się zajęcia dydaktyczne), ZSP 2 – 10 osób, ZSP 3 – 32 osoby, ZSP Stąporków – 17 osób, SOSW w Baryczy – 0, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna – 5 osób.

W gminie Smyków zajęcia odbywają się normalnie, podobnie w gminie Słupia Konecka, w gminie Fałków w szkole w Czermnie strajkuje połowa kadry, w szkole w Fałkowie większość nauczycieli. Niemal wszyscy pedagodzy kontynuują protest w gminie Gowarczów. W Rudzie Malenieckiej strajk trwa, flagi są wywieszone, ale nauczyciele zdecydowali się pracować podczas egzaminów. W Radoszycach trzy szkoły nie strajkują – to podstawówki w Grodzisku, Kłucku i Wilczkowicach, natomiast protest trwa w samych Radoszycach, Kapałowie oraz Górnikach.

W gminie Stąporków strajkowało dziś we wszystkich szkołach 71 nauczycieli, do protestu nie przystąpiło zaś 27 (licząc łącznie z dyrektorami jednostek).

Egzamin ósmoklasisty powinien odbyć się zgodnie z planem, choć w niektórych szkołach w komisjach mogą pracować księża lub osoby z tak zwanej „kuratoryjnej listy”.

W poniedziałek we wszystkich dotychczas strajkujących szkołach protest ma nadal trwać. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *