REKLAMA

W tym roku nie będzie Dni Końskich. To efekt epidemii

To już oficjalna informacja: Po raz pierwszy od wielu, wielu lat nie odbędą się Dni Końskich. Taka jest decyzja władz miasta i dyrekcji Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich. Powodem jest sytuacja epidemiczna, która wyklucza organizację imprez masowych.

REKLAMA

Foto: archiwum tkn24.pl – Dni Końskich 2019

Przypomnijmy, że tegoroczne Dni Końskich miały odbyć się, jak co roku, w sierpniu. Program opracowany był już na początku roku 2020. – „Wszystko zapowiadało się bardzo interesująco.  Miały wystąpić u nas takie gwiazdy jak Michał Szpak i zespół Blue Cafe. Byliśmy w trakcie rozmów z kabaretami, bo tradycyjnie chcieliśmy, by także i kabaret zagościł na naszej letniej scenie” – opowiada Piotr Salata, dyrektor Domu Kultury w Końskich.

Oprócz gwiazd na estradzie mieli pojawić się także artystyczni przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Końskimi miast ze Słowacji, Węgier i Ukrainy oraz nasi koneccy muzycy, także wokaliści ze Studia Piosenki Domu Kultury – „Dograne mieliśmy także inne sprawy związane z Dniami Końskich, jak organizacja wesołego miasteczka czy II Festiwalu Food Trucków. Niestety, sytuacja związana z pandemią nasze plany całkowicie pokrzyżowała. Decyzją władz miasta nasze największe koneckie święto musimy odwołać. Być może zorganizujemy coś skromnego, by choćby w niewielki sposób zaznaczyć, że sierpień to Dni Końskich…. Wszystko będzie zależeć od sytuacji, jaka będzie wtedy w naszym kraju” – kończy rozmowę z nami Piotr Salata.

REKLAMA

Więcej w tym temacie już wkrótce. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *