REKLAMA

W wakacje do Sielpi pojedziemy dużymi autobusami, publiczną komunikacją [wideo]

Gmina Końskie jakiś czas temu uruchomiła działanie komunikacji publicznej na jej terenie. Od marca na 7 liniach wozi nas 7 minibusów (o komunikacji więcej TUTAJ). Teraz do tych pojazdów dołączą także dwa pełnowymiarowe, dwunastometrowe autobusy. Ich pierwszym zadaniem będzie wożenie turystów pomiędzy Końskimi i Sielpią. 

REKLAMA

Jak udało nam się ustalić autobusy klasy MAXI z dieslowymi silnikami  spełniającymi normę Euro 6 są już wyprodukowane, pomalowane w wybrane złoto-czerwone barwy i obecnie wprowadzane są w nich ostatnie poprawki mające dostosować je do bycia pojazdami komunikacji miejskiej. Są to autobusy marki Iveco, mające powyżej 50 miejsc siedzących. Koszt ich zakupu to nieco ponad 2 miliony złotych. Z czego większość kwoty pochodzi z dofinansowania do projektu mobilności miejskiej.

Według informacji przekazywanych przez burmistrza Końskich Krzysztofa Obratańskiego oba pojazdy pojawią się w gminie Końskie pod koniec maja lub na początku czerwca. Pierwsze miesiące będą dla nich testem i  mają obsługiwać specjalnie utworzoną na wakacje trasę turystyczną łączącą Końskie i Sielpię.

REKLAMA

Autobusy do Sielpi mają kursować od 1 lipca do 31 sierpnia codziennie. Jednak największa częstotliwość przejazdów ma występować w weekendy – zwłaszcza w takich godzinach by mieszkańcy i nasi goście mogli dotrzeć do miejscowości na całodniowe plażowanie, a potem spokojnie z niego wrócić.

W regularnej cenie, która obowiązuje w koneckiej komunikacji publicznej bilet do Sielpi z Końskich powinien kosztować 3 lub 4 złote w zależności od obranej trasy. Natomiast przejazd specjalnym wakacyjnym kursem ma być nieco tańszy.

REKLAMA

2 thoughts on “W wakacje do Sielpi pojedziemy dużymi autobusami, publiczną komunikacją [wideo]

  1. Tak patrząc na tą komunikację zastanawiam się ile miasto już dołożył do niej. Nie trzeba być ekspertem żeby zobaczyć że głównym klientem jest niestety powietrze. W sumie chyba władze miasta zorientował się że do Sielpi w tym roku przyjedzie tylko powietrze. No bo kto robi na głównej plaży ścieżkę rowerową lub drogę . Gratuluję

  2. Póki jeszcze jest Sielpia, trzeba jeździć. Za kolejnym wylaniem wody, po raz trzeci, może się okazać, że to koniec zabawy w wyleeanie i nalewanie wody i niszczenie całej przyrody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *