W weekend zagrała KLF [zdjęcia]

Futbol to gra zespołowa, ale żaden zespół nie może obyć się bez indywidualności. O zasadności tych słów przekonała 3 kolejka rundy rewanżowej Koneckiej Ligi Futbolu, organizatorem której jest Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY.

Wiktor znaczy zwycięzca. Wiktor Franczyk (Alternativ) w meczu z Pogonią Bydło rządził i dzielił.

W Młodej Ekstraklasie klasą dla siebie byli: Karol Duda i Wiktor Franczyk, którzy poprowadzili, odpowiednio, Kansas Kazanów i Alternativ, do imponujących zwycięstw. Wysokie wygrane nie zmieniły jednak układu tabeli, gdyż wciąż przewodzi, dzięki pewnemu zwycięstwu nad Artimegą, UKS Końskie.

W Ekstraklasie błysnęli z kolei: Paweł Augustyniak, Mariusz Świercz oraz Mariusz Domagała, Łukasz Bednarek oraz Krystian Kochanowski. Ten pierwszy miał wielki wkład w zwycięstwo Dachów nad Auto Komisem. Drugi powiódł Klub 16 do efektownej wiktorii nad Thrash Attack. Z kolei trójca z Ronda – Bednarek, Domagała, Kochanowski – sprawiła, że Czarodzieje muszą się pogodzić z supremacją Ronda. `

Młoda Ekstraklasa

UKS Końskie – Artimega 6 : 3 (4 : 0)

Bramki: UKS – Baczewski 2, P. Dziubiński, R. Dziubiński, R. Bednarz, Potocki; Artimega – Gruszczyński, Kabała, Kuleta

UKS nie zwalnia tempa. W starciu z przedostatnią w tabeli Artimegą, po brawurowej pierwszej połowie, w drugiej lider rozgrywek zwolnił nieco tempo i nie ustrzegł się błędów, ale wynik nawet przez chwilę nie był zagrożony, choć goście starali się jak mogli. Na Rafała Bednarza i spółkę było to jednak stanowczo za mało.

Kansas Kazanów – San Escobar 6 : 3 (1 : 1)

Bramki: Kansas – Duda 4, Kuleta, Pluta; Sierszyński 3

Po wyrównanej, ale nie najlepszej w wykonaniu gospodarzy pierwszej połowie,  w drugiej zagrali o niebo lepiej, a

Boiskowy zawadiaka – Maciek Pluta – rozegrał kolejny bardzo udany mecz dla Kansas Kazanów.

pierwsze skrzypce, po raz kolejny, grał Karol Duda. Trzy z łatwością strzelone przezeń gole plus jeden bardzo dobrze spisującego się tego dnia Maćka Plutę sprawiły, że zupełnie nieźle grający San Escobar przegrywał  1 : 5. Goście co prawda rzucili się do odrabiania strat, ale złudzeń pozbawił ich nie kto inny jak Karol Duda, dla którego było to 17 trafienie w sezonie.

Alternativ – Pogoń Bydło 12 : 2 (5 : 1)

Bramki: Alternativ – Franczyk 5, Pol 2, A. Grot 2, K. Grot, Majewski, Janus; Pogoń – Marszalik, Kowalczyk.

W zapowiadającym się na szlagier kolejki meczu 2 i 4 drużyny tegorocznych rozgrywek emocji, niestety, zabrakło, a to dlatego, że Pogoń, jak się mawia
w żargonie piłkarskim, nie dojechała na mecz. Goście, owszem, walczyli, ale tego dnia byli tylko tłem dla świetnie dysponowanego rywala, w szeregach których rej wiódł Wiktor Franczyk. Na pochwałę zasługuje jednak cała drużyna, w której nie było słabych punktów. I to właśnie siła kolektywu pozwoliła Alternativ strzelić przeciwnikowi aż 12 goli, wśród których najpiękniejszy był 10 – efektowna „główka” Piotra Janusa.

20 – 46

Strzelcy: Duda (Kansas) – 17, Kuśmierczyk (Alternativ) – 15, Baczewski (UKS) – 11, Franczyk (Alternativ) – 11, Wójcik (Kansas) – 9, Pytlos (Artimega) – 8, Kosmal (Kansas) – 7, P. Mendygrał (UKS) – 7, Majewski (Alternativ) – 7, J. Deperas (Kansas) – 6

Ekstraklasa

Czarodzieje – Rondo 4 : 9 (1 : 5)

Bramki: Czarodzieje – Pera 2, Rusiecki, Wojna; Rondo – Kochanowski 3, Bednarek 3, Domagała 2, Wodecki

Czarodzieje wygrali jako jedyni do tej pory w sezonie wygrali z Rondem. Wtedy jednak zagrali znacznie mocniejszym składem niż obecnie. Nie mające problemów personalnych goście wzięli teraz srogi rewanż za porażkę z jesieni. Ich przewaga nie podlegała dyskusji, choć można gdybać, co by było, gdy Czarodzieje wykorzystali rzut karny przy stanie 0 : 1. Ta zmarnowana szansa zemściła się bardzo szybko i już pod 20 minutach gospodarze przegrywali 0 : 5. W drugiej połowie zagrali lepiej, ale napędzane przez Łukasza Bednarka i Mariusza Domagałę Rondo spokojnie kontrolowało wynik.

Thrash Attack – Klub 16 3 : 7 (2 : 2)

Bramki: Thrash Attack – Jankowski, Bałtowski, Staromłyński; Klub 16 – Świercz 5, Swat, Gałwiaczek

Thrash Attack po raz kolejny dobrze zaczyna spotkanie (od prowadzenia 2 : 0), by skończyć je w kiepskich nastrojach. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że rozkręcający się z minuty na minutę goście byli szalenie trudnym przeciwnikiem (wielki mecz Mariusza Świercza) i porażka z nimi, szczególnie poniesiona po walce, ujmy nie przynosi.

Auto Komis Daniel Zych – Dachy Fornalczyk 2 : 4 (1 : 2)

Bramki: Auto Komis – D. Zych, K. Zych; Dachy – P. Augustyniak 3, Pol

Bardzo dobry, toczony w szybkim tempie pełen walki mecz drużyn walczących
o podium. Po zwycięstwie znalazły się na nim Dachy i trzeba przyznać, że zasłużenie. Gospodarze walczyli, nawet przeważali, ale tego dnia gra im się nie do końca kleiła. Goście byli o wiele bardzie efektywni w swoich poczynaniach. Wielką klasę pokazał Paweł Augustyniak. Drugim bohaterem Dachów był fantastycznie broniący Marcin Sieroń.