REKLAMA

W województwie świętokrzyskim rusza e-bazarek charytatywny [WIDEO]

Internetowy Bazarek charytatywny to nowo powstała akcja mająca na celu, jak podkreślają inicjatorzy, uruchomienie pozytywnej energii wśród ludzi do przekazania dobra dalej. Inicjatywa rozpoczyna swoją działalność w województwie świętokrzyskim. Bazarek znajdziecie pod linkiem – TUTAJ

REKLAMA

Pandemia swoje piętno odcisnęła na wszystkim, szczególnie na ochronie zdrowia. Zamknięte szpitale, ograniczona możliwość diagnostyki i długa kolejka chorych sprawiły, że działania charytatywne są potrzebne jak nigdy dotąd. Poprzednie lata to ogromna ilość zbiórek i akcji charytatywnych typu kiermasze, czy koncerty. Przy obecnych obostrzeniach, działalność taka jest jednak niemożliwa.

Organizatorzy bazarku charytatywnego zaobserwowali, że obecnie wszystko przenosi się do sieci: praca, wydarzenia kulturalne, spotkania. Więc i oni postanowili przenieść akcje do sieci. Tak powstał Bazarek Charytatywny. Jest to grupa założona na facebook’u, która polega na licytacjach rzeczy na wybrany cel charytatywny –„Sto procent zebranych środków trafia na cel charytatywny. Cel zmienia się co miesiąc. Każdy ma prawo do wystawienia swoich produktów oraz każdy ma prawo do licytacji” – mówi nam Patryk Kluczyk, inicjator akcji. 

REKLAMA

Grupę można znaleźć na facebook’u. Bazarek charytatywny skierowany jest do wszystkich, choć najmilej widziane są aukcje tak zwanych homemade produktów. 100% z wylicytowanych kwot przekazywane jest na konto osoby potrzebującej.

W styczniu bazarek zbiera na półtorarocznego Alexa ze Staszowa, który mierzy się z zespołem Downa i wadą serca AVSD. Bazarek można znaleźć pod TYM adresem.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *