REKLAMA

Wakacje z CKiAL w Gowarczowie na ludowo [zdjęcia]

W ostatnim tygodniu lipca zakończyły się warsztaty w ramach akcji wakacyjnej „Kulturalnie – Regionalnie” z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. Dzieci i młodzież uczestniczyli w zajęciach plastycznych, muzycznych i animacyjnych, nawiązujących do polskiego folkloru.

REKLAMA

Uczestnicy dowiedzieli się z jakich podstawowych elementów składa się regionalny strój, nauczyli się popularnych pieśni ludowych oraz przyjrzeli się budowie ludowych instrumentów muzycznych. Podczas zajęć plastycznych powstały piękne prace, m.in. bukiety z kwiatów z bibuły, wycinanki, dekoracyjne pająki.

REKLAMA

Kolejną atrakcją była zabawa w plenerze. Młodzież odwiedziła Muzeum Regionalne w Opocznie, wzięła udział w zawodach sportowych, grze terenowej, wycieczce rowerowej do Kamiennej Woli i w pikniku na trawie. Uczestników odwiedzali też różni ciekawi goście, np. dzielnicowy, który opowiadał o bezpieczeństwie, leśnik czy panie prezentujące robótki ręczne.

Podczas festynu rodzinnego, który odbędzie się 15 sierpnia, uczestnicy warsztatów wystąpią w krótkim programie artystycznym, który będzie podsumowaniem wakacyjnych zajęć. Na scenie wykonają najpopularniejsze piosenki ludowe oraz zaprezentują się w własnoręcznie wykonanych wiankach i samodzielnie ozdobionych koszulkach. Na koniec wakacji przewidziana jest całodniowa wycieczka rodzinna, w której będą mogły uczestniczyć również osoby spoza listy zajęć.

Zdjęcia (UG Radoszyce):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *