REKLAMA

Wakacyjny Klub Dziecka z Końskich właśnie wystartował [Wideo, zdjęcia]

Wakacyjny Klub Dziecka organizowany rokrocznie przez Miejsko-Gminny Dom Kultury to chętnie wybierana przez dzieci z Końskich forma spędzania wakacji w mieście. Zajęcia właśnie ruszyły.  Chętni jak zwykle dopisali. Co ciekawego dla nich przygotowano?

REKLAMA

W poniedziałek w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich od godziny 10:00 dzieci na warsztatach Wakacyjnego Klubu Dziecka pracowały z gliną pod okiem instruktora ceramiki Pawła Stasińskiego, z Kamilą Dobrowolską tworzyły prace plastyczne z papieru, a razem z Maciejem Lisowskim budowały z klocków Lego. Zajęcia potrwają do końca tego tygodnia, a później w sierpniu kolejny tydzień.

REKLAMA

Jaki jest dalszy plan na ten tydzień? Mówi o tym wicedyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich, Marzena Kądziela: – ,,We wtorek dzieciaki idą na piknik na Browary. Tam będziemy się z nimi bawić, ale będzie też słodka niespodzianka. W środę będzie zadanie survivalowe. W czwartek fantastyczna wycieczka do Stajni Artystycznej w Marcinkowie, gdzie dzieci poznają życie w gospodarstwie, ale będą tez mogły pojeździć na koniach. W piątek bardzo ciekawe zajęcia, mam nadzieję, gdzie dzieci będą mogły poznać życie prawdziwych pszczół. Będzie ul, pszczoły, a potem będzie wykonywanie z kitu pszczelego świec. Pierwszy i drugi turnus jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Każda grupa liczy 30 dzieci. Jest tez lista rezerwowa, ale dziś pojawiły się wszystkie dzieci. Drugi turnus rozpoczyna się 8 sierpnia i potrwa do 12 sierpnia.”

MGDK, Wakacyjny Klub Dziecka 2022 r. Warsztaty budowania z klocków Lego

Jeśli komuś nie udało się dostać do grupy Wakacyjnego Klubu Dziecka, ponieważ miejsca zostały zajęte bardzo szybko po ogłoszeniu obydwu tur, a spędza wolne w mieście i bardzo chciałby uczestniczyć w kreatywnych formach rozrywki, jest taka możliwość. MGDK pracuje z dziećmi przez całe wakacje, nie tylko w trakcie warsztatów.

– ,,W tym roku nasz Dom Kultury postanowił zająć się dzieciakami również poza Wakacyjnym Klubem Dziecka. Codziennie, poza terminami kiedy są organizowane zajęcia Wakacyjnego Klubu Dziecka, zapraszamy wszystkich chętnych w godzinach 10:00-13:00. Są to zajęcia, na które nie trzeba się zapisywać. Dziecko może przyjść i korzystać z pracowni plastycznej, pracowni ceramicznej, muzycznej, może także uczyć się np. robienia filmików poklatkowych u naszego specjalisty. Jeżeli rodzice mają tylko ochotę przychodzić z dziećmi, to poza terminem Wakacyjnego Klubu Dziecka, jesteśmy otwarci i czekamy na dzieciaki” – opowiada Marzena Kądziela.

MGDK, Wakacyjny Klub Dziecka, 2022 r. Warsztaty plastyczne

O przebiegu zajęć opowiedzieli ich uczestnicy – ,,Jesteśmy tutaj na Wakacyjnym Klubie Dziecka. Dzisiaj na przykład robimy ceramikę i idziemy na zajęcia plastyczna na dół. Na ceramice na razie pan Paweł kazał robić konia. Zrobiłem. Koń kojarzy się z miastem Końskie – pan Paweł tak mówi. Ogólnie w domu kultury znalazłem się dlatego, że mama mnie zapisała” – mówi Marcel.

Zachęcamy jak co roku do włączania się w działania Miejsko-Gminnego Domu Kultury. Jego praca podczas wakacji ma służyć także opiekunom. Odciążyć ich i pomóc fajnie zorganizować czas z dziećmi i wnukami.

 

REKLAMA

One thought on “Wakacyjny Klub Dziecka z Końskich właśnie wystartował [Wideo, zdjęcia]

  1. […] W poniedziałek wszystkich przybyłych powitał sam dyrektor MGDK w Końskich Piotr Salata, a także opiekunowie Maciej Lisowski i Aleksander Kopański. Panowie udzielili dzieciom uwag na temat budynku domu kultury, oprowadzali wszystkich, a następnie podzielili na trzy grupy. Każda trafiła do innej pracowni, co jakiś czas następowała rotacja zespołów w salach. W pracowni ceramicznej lepiono z gliny, w innej układano klocki lego przy muzyce, a w kolejnej wykonywano prace plastyczne. Przy okazji był czas by wzajemnie się poznać, porozmawiać. Wtedy też odwiedziliśmy uczestników z naszą kamerą – relacja TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *