REKLAMA

Wandale grasowali w Sielpi. Niszczyli sprzęty przedsiębiorców! [wideo]

Jeden z przedsiębiorców prowadzących biznes w Sielpi Wielkiej zgłosił się do naszej redakcji z nagraniami ukazującymi akty wandalizmu, do których w weekend i na początku obecnego tygodnia nieznani mężczyźni dopuścili się w jego obiekcie. Publikujemy te materiały wideo. Policja obecnie bada sprawę. 

REKLAMA

„Noc z piątku na sobotę 21/22 wrzesień, grupa młodych osób, która wybrała się na spacer po Sielpi zaczyna niszczyć i przewracać automaty rozrywkowe, parasole, ławki… Udostępniamy filmik (jeden z kilku), na którym widać jak grupa wandali przewraca automat rozrywkowy. To nie jest jednorazowy wybryk, zniszczyli kilka takich automatów oraz ukradli parasole ogrodowe z jednego z barów w Sielpi Wielkiej” – napisał do nas pan Rafał.

O tej sprawie mówi nam także rzecznik policji – „W okresie od 21 do 22 września w Sielpi Wielkiej z terenu ogródka piwnego przy jednym z lokali gastronomicznych nieznani sprawcy dokonali kradzieży trzech parasoli o łącznej wartości 2400 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Końskich. W toku wykonywanych czynności policjanci odzyskali skradzione mienie, natomiast trwa ustalenie sprawców czynu” – informuje Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Do kolejnego podobnego zdarzenia w tym miejscu doszło we wtorek wieczorem, o czym ponownie pisze pan Rafał –„Mężczyzna używając wkrętarki, próbuje rozwiercić automat, aby dostać się do nagród. Niestety nie udało mu się, speszony przez spacerowiczów, zostawił jeszcze sprzęt na miejscu” 

Podejrzanego o to zdarzenie zatrzymali już funkcjonariusze koneckiej policji – „24 września na terenie miejscowości Sielpia doszło do próby włamania do automatu gier losowych. W toku wykonywanych czynności policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Końskich zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego czynu. Mężczyźnie zostały postawione zarzuty dotyczące usiłowania włamania. Złożył on stosowne wyjaśnienia” – mówi sierżant Przygodzka.

Jak informują policjanci obie sprawy są rozwojowe, a postępowania dalej są prowadzone.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *