REKLAMA

Wandalizm w koneckim parku. Przewrócony wychodek i uszkodzone ławki [zdjęcia]

W niedzielę w Parku Miejskim w Końskich udało nam się zauważyć przewróconą toaletę na jednej z głównych alejek. Ławki przy chodniku od strony wejścia od ulicy Zamkowej były pozbawione desek, a cztery lampy są uszkodzone. W sprawie wandali grasujących w koneckim parku skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta i Gminy Końskie oraz z policją.

REKLAMA

Ustaliliśmy, że przedstawiciele  UMIG Końskie wiedzą o niektórych, zdewastowanych elementach parku. Wychodek jest przewracany regularnie, a teraz został już ponownie postawiony. Ławki mają zostać naprawione, nie będą jednak wymieniane na nowe, ponieważ konecki park przejdzie w najbliższych miesiącach dużą rewitalizację. Wiadomo też, że porozbijane są cztery lampy. Teren ma zostać uprzątnięty.

REKLAMA

Mieszkańcy są oburzeni aktem wandalizmu w ich ulubionym miejscu do spacerów:

„Ławki poniszczone, wizerunek parku w opłakanym stanie” – informuje jeden z mieszkańców na Facebooku.

„W całym parku powinien być monitoring, a za wandalizm niezależnie od wieku karać robotami publicznymi oraz grzywną za zniszczenie mienia publicznego” – dodaje kolejny internauta.

Wiemy, że policja w ostatnim czasie nie otrzymała żadnego zgłoszenia dotyczącego wandalizmu w parku. Pracownicy UMiG jednak po dokładnych oględzinach poczynionych szkód postanowili w ciągu kilku najbliższych godzin zgłosić zdarzenie funkcjonariuszom w celu znalezienia sprawców.

W wielu miejscach w parku rozmieszczone są kamery. Nie obejmują one jednak miejsca, w którym została przewrócona toaleta. Obecnie sprawdzane są jednak monitoringi, które mogły objąć oszpecone ławki. Do sprawy postaramy się powrócić.

REKLAMA

2 thoughts on “Wandalizm w koneckim parku. Przewrócony wychodek i uszkodzone ławki [zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *