REKLAMA

Warszawska Orkiestra Sentymentalna zagrała w Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

Nie lada gratka w czwartkowe popołudnie czekała na fanów starych brzmień. W Stąporkowie, w tamtejszym Domu Kultury koncert dała Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Wydarzenie to zorganizowano w ramach 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. 

REKLAMA

Powyżej możecie Państwo zobaczyć fragmenty koncertu. 
Koncert, którego głównym sponsorem były Lasy Państwowe poprzedziła prelekcja pod tytułem „Leśne ślady na drodze do niepodległości” leśniczego Eugeniusza Wierzbickiego. Wstęp na oba wydarzenia był wolny. Jak można było się spodziewać zainteresowanie muzyczną ucztą było bardzo duże! Sala zapełniła się niemal do ostatniego miejsca. Wydarzenie otworzyła i poprowadziła dyrektor MGOKiS w Stąporkowie Katarzyna Sorn.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół przenoszący słuchaczy do czasów, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego. Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy czar.

REKLAMA

Obecny skład zespołu:

Gabriela Mościcka śpiew / akordeon
Lena Nowak klarnet / śpiew
Kazimierz Nitkiewicz trąbka
Radosław Mysłek  perkusjonalia / śpiew
Jakub Fedak wibrafon
Łukasz Owczynnikow kontrabas
Krzysztof Baranowski mandolina / gitara

Zdjęcia (Anna Klusek):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *