REKLAMA

Wąsosz: Duży pożar w starej szkole. To podpalenie? [zdjęcia]

Do dużego pożaru budynku po byłej szkole doszło dziś w nocy w miejscowości Wąsosz w gminie Końskie. Spaleniu uległa cała kondygnacja i poddasze budynku. To prawdopodobnie było podpalenie. 

REKLAMA

„Po dojeździe strażaków z OSP Wąsosz na miejsce zdarzenia okazało się, że ogień w całości obejmował kondygnację poddasza oraz strychu po byłej Szkole Podstawowej” – mówi nam starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

REKLAMA

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu rozpoznania i rozpoczęciu akcji gaśniczej. Po kilku minutach przybyły kolejne zastępy JRG Końskie, które włączyły się w akcję. Działania gaśnicze były utrudnione ze względu na zaawansowany pożar budynku, panujące silne zadymienie oraz gęsto porośnięty krzewami teren otaczający budynek.

Następnie na miejsce dotarły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych (Nieświń, Niekłań, Kazanów, Końskie). Rozpoczęło się przelewanie budynku z ziemi, a także z drabin. Po północy dowodzenie akcją przejął zastępca komendanta powiatowego PSP st. bryg. Marek Kowalczyk.

Po zlokalizowaniu pożaru wprowadzono do wewnątrz budynku rotę by dogasić zarzewia ognia niedostępne z zewnętrznych stanowisk gaśniczych. Prowadzono jednocześnie prace rozbiórkowe nadpalonej konstrukcji dachu i stropów. Zniszczone drewniane elementy strażacy wynieśli na zewnątrz i przelali wodą.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie – do budynku zapewniony był swobodny dostęp w związku z brakiem okien i drzwi, a także odciętą energią elektryczną. Przypomnijmy, że w 2017 roku doszło już do podpalenia tego budynku – o tym TUTAJ.

Zdjęcia (OSP Niekłań, OSP Wąsosz, PSP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *