REKLAMA

Wąsosz: Udany festyn rodzinny [zdjęcia]

W ostatnią sobotę w miejscowości Wąsosz odbył się festyn rodzinny organizowany przez sołtysa Lucjana Góreckiego. Mieszkańców sołectwa przyciągnęła moc atrakcji. Podczas imprezy zbierano środki dla Sebastiana Makowskiego.

REKLAMA

Na wydarzeniu pojawili się burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, przewodniczący Rady Gminy Piotr Słoka oraz przedstawiciele UMiG oraz Starostwa Powiatowego w Końskich.

REKLAMA

Podczas pikniku o tło muzyczne w klimatach folkloru zadbał zespół ludowy Korniczanki z akordeonistą Janem Bukładem. Ponadto do tańca zachęcał duet Krawczyk i Milczarek.

Przybyłych czekały takie atrakcje jak dmuchaniec dla dzieci, przejazd bryczką ciągniętą przez konie oraz liczne gry i konkursy. Amatorzy słodkości mogli kosztować lodów i innych słodyczy. Każdy mógł próbować smakołyków takich jak tradycyjny bigos, pierogi z grzybami i serem, chleb ze smalcem i ogórkiem, czy kiełbaską i kaszanką z grilla. Nie zabrakło też pieczonych ziemniaczków i domowych wypieków w postaci przepysznych ciast.

Podczas festynu zbierano środki dla Sebastiana Makowskiego, który chce wybudować dla siebie dom bez barier. Tego dnia zebrano ponad 700 złotych! Ponadto organizatorki akcji malowały dzieciom twarze. Zachęcamy do dołączenia się do zbiórki w serwisie Zrzutka, a także obserwowania przebiegu akcji TUTAJ.

Impreza trwała do późnych godzin wieczornych i cieszyła się dużym powodzeniem u lokalnej społeczności. Nikt na pewno nie wyszedł z niej niezadowolony.

Zdjęcia (Marek Kozerawski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *