REKLAMA

Ważne etapy przygotowań do wesela

W polskich zwyczajach przyjęte jest by urządzać wesela duże i huczne. Z tej okazji zaprasza się rodzinę bliższą i dalszą, sąsiadów, kolegów z miejsca pracy oraz przyjaciół. Po uroczystości w kościele lub urzędzie następuje duże i eleganckie przyjęcie z tańcami, które trwa do rana. Imprezom weselnym towarzyszą liczne atrakcje. Całe przedsięwzięcie wymaga więc kilku miesięcy przygotowań. W czasie organizacji wesela trzeba zwrócić szczególną uwagę na kilka kluczowych etapów.

REKLAMA

Ustalenie listy gości oraz charakteru przyjęcia

Przygotowania do wesela warto zacząć od ustalenia liczby gości oraz szczegółowego składu całej listy. Będzie to niezbędne przy wyborze sali weselnej oraz rezerwacji wielu usług. Gdy wiadomo już na jaką liczbę gości planowane jest wesele warto jak najszybciej zarezerwować usługi na które czeka się najdłużej. W pierwszej kolejności należy zacząć od sali bankietowej. Miejsce wesela oraz charakter imprezy trzeba bardzo dobrze przemyśleć. Młodzi zwykle zwracają przede wszystkim uwagę na estetykę sali oraz opinie jakimi się ona cieszy. Tymczasem należy dobrze przemyśleć także lokalizację przyjęcia, bo często goście przybywają z daleka, trzeba im więc zapewnić transport i noclegi. Na duże wesele warto odpowiednio wcześnie zamówić fotografa i filmowanie imprezy, dekoracje wystroju wnętrz a także zespół muzyczny.

REKLAMA

Zapraszanie gości

Zapraszanie gości to bardzo ważny etap przygotowań, który przy dużym weselu zajmuje znaczną ilość czasu. Aby móc w ogóle zacząć te działania trzeba zamówić zaproszenia ślubne. Warto zamówić zaproszenia eleganckie i z charakterem. Obecnie bardzo popularne są zaproszenia ślubne personalizowane. Ten typ zaproszeń trzeba zamawiać dużo wcześniej, bo ich przygotowanie wymaga sporo pracy. Wybór ozdobnych karnetów jest obecnie bardzo duży. Zamówić można tradycyjne zaproszenia składane, zwijane, z kalendarzem, ze zdjęciami albo bogato zdobione.

W zwyczaju jest także drukowanie w środku pięknych cytatów albo wierszy o miłości. Osoba, która będzie zamawiała zaproszenia powinna się do tego przygotować i stworzyć listę gości, gdzie nazwiska mają od razu odmienioną formę. Wskazane jest również by od razu, u jednego usługodawcy zamówić winietki na stoły oraz książkę gości. Należy pamiętać także o tym, że rodzinę bliską i osoby ważne należy zapraszać osobiście, wcześniej uprzedzając o krótkiej wizycie. Wysyłanie zaproszeń drogą pocztową jest dopuszczalne w przypadku gości mieszkających daleko. Do osób, które nie będą zapraszane na wesele wysyła się zawiadomienia.

Zakup strojów ślubnych

Zakup strojów ślubnych jest szczególnie emocjonującym wydarzeniem dla pań, jednak i panowie w tym dniu powinni wyglądać elegancko. Pani młoda już kilka miesięcy wcześniej powinna zarezerwować sobie termin w salonie sukien ślubnych. Trzeba liczyć się z tym, że potrzebne będą przymiarki i poprawki. W salonie oprócz sukni można nabyć welon, buty, bieliznę i ozdoby do włosów. Z kolei panowie zwykle nabywają elegancki garnitur z satynowymi wykończeniami, równie eleganckie buty ze skóry, białą koszulę i muchę. W ich przypadku zakupy mogą odbyć się nieco później ale i tu trzeba liczyć się z koniecznością skrócenia na przykład spodni.

Artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *