Ważny remis Neptuna i piękna wygrana Partyzanta w IV Lidze [wideo, zdjęcia]

W 29. kolejce IV Ligi sezonu 2016/2017 świetnie spisał się Partyzant Radoszyce. Niezły wynik w sobotę zanotował także Neptun Końskie.

Radoszyczanie pojechali do Sędziszowa by tam zmierzyć się z szesnastą w tabeli Unią. To był mecz, w którym podopieczni Jarosława Komisarskiego wystrzelili z formą. Już 6. minucie po golu Pańczyka prowadzili 0:1, a do przerwy było 0:3 dzięki dwóm kolejnym trafieniom Pawła Markowicza. Ten zawodnik tuż po przerwie dorzucił kolejną bramkę tym samym kompletując hat-tricka. W międzyczasie Unia odpowiedziała dwoma golami, ale to było za mało na fantastycznie grających radoszyczan. Dla Partyzanta bramki zdobyli jeszcze: Sosiński w 55. minucie oraz Opara w 70 minucie. Ostatecznie Partyzant wygrał z Unią 2:6 i zajmuje obecnie znakomite dziewiąte miejsce w tabeli. Już teraz można powiedzieć, że tym razem radoszyczanie nie będą musieli do końca sezonu dzielnie walczyć o utrzymanie.

Unia Sędziszów – Partyzant Radoszyce 2:6
Gole dla Partyzanta: Pańczyk, Markowicz Paweł x 3, Sosiński, Opara
Partyzant: Kaszuba, Pańczyk, Miśtal, Idzikowski, Grudzień (Pietrusiewicz), Markowicz Paweł, Nieszporek (Kuterski), Markowicz Piotr, Sosiński, Samburski (Kuśmierczyk)

Zupełnie inny przebieg miał mecz w Końskich. Szósty w tabeli Neptun podejmował czwartą ekipę ligi – Czarnych Połaniec. Pierwsza połowa to wyrównana gra z lekką przewagą gości – mieli oni między innymi stuprocentową sytuację, ale Skoczylas wybił piłkę z linii bramkowej. Druga odsłona to także wyrównana gra, ale z lekką przewagą naszych – między innymi Krzysztof Pach trafił z główki w słupek. Bramek jednak w tym meczu nie oglądaliśmy. Spotkanie nie dostarczyło wielu emocji, a momentami było po prostu nudne. Niemniej jednak zawodnicy Waldemara Szpiegi zdobyli cenny punkt z faworyzowanym rywalem.

Neptun Końskie – Czarni Połaniec 0:0
Neptun: Herda, Maciejewski, Skalski, Sroka, Sztandera, Armata, Szymkiewicz, Gardynik, Zając (Supierz), Skoczylas, Pach

Już w środę o godzinie 17.00 Partyzant na boisku przy ulicy Krakowskiej podejmie lidera IV Ligi – Wisłę Sandomierz. Natomiast w przyszłą niedzielę o 17.00 radoszyczanie u siebie powalczą z Alitem Ożarów, a Neptun w Busku z tamtejszym Zdrojem.