REKLAMA

We wtorek rozpoczynają się egzmiany ósmoklasisty

We wtorek 16 czerwca rozpoczną się opóźnione w tym roku egzaminy ósmoklasisty. Będą one przeprowadzane w nowych rygorach sanitarnych, podobnych do tych, które panują podczas matur. Tuż po sprawdzianach u nas znajdziecie opinie koneckich uczniów. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Do pisania sprawdzianu w całym kraju zgłoszono 347 700 uczniów. Przypomnijmy, że pierwotnie egzaminy miały się odbyć po 20 kwietnia, ale w związku z epidemią przeniesiono je na ten tydzień. Test z języka polskiego rozpocznie się we wtorek o godzinie 9:00 i będzie trwał 120 minut, z matematyki w środę o 9:00 i trwać będzie 100 minut. Z kolei egzamin z języka obcego nowożytnego (95,7% uczniów mierzyć się będzie z językiem angielskim) rozpocznie się w środę o 9:00 i trwać będzie 90 minut.

Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych. Będą dostępne około godziny 13 w dniu przeprowadzenia danego egzaminu.

REKLAMA

Ósmoklasiści muszą zachowywać dwumetrowy dystans od swoich kolegów i nauczycieli. Na terenie szkoły będą musieli także zasłaniać usta i nos. Maseczkę lub inną zasłonę twarzy będą mogli zdjąć dopiero po zajęciu wyznaczonego miejsca, przy którym napiszą test. Przy każdej sali egzaminacyjnej znajdą się też płyny do dezynfekcji, których uczniowie powinni używać.

Tuż po sprawdzianach u nas znajdziecie opinie koneckich uczniów. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *