REKLAMA

Wędkarze rywalizowali na 70-lecie Koła PZW Końskie (miasto) [wideo, zdjęcia]

70-lecie najstarszego koła wędkarskiego w naszym regionie miało miejsce w minioną niedzielę. Mowa o Kole Wędkarskim PZW Końskie (miasto). Na jubileusz wędkarze zorganizowali zawody. 

REKLAMA

Odbyły się one na zbiorniku wodnym Browary I, który zdaniem wędkujących został perfekcyjnie przygotowany do rywalizacji przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Rywalizacja była sportowym uczczeniem wyjątkowego jubileuszu, bo koło jest jednym z najstarszych nie tylko w regionie, ale i w całym kraju – „Jest to jedno z najstarszych kół w Polsce. Wszystkie te najstarsze koła w naszym kraju powstały w latach 50-tych i nasze koło miejskie, tak zwana jedynka też. Dzisiejsze zawody były to zawody jednoturowe, tura trwała cztery godziny, zawody były spławikowe. Startowało 29 zawodników, a w tym 2 juniorów” – mówi Daniel Kuleta, prezes Koła PZW Końskie (miasto).

REKLAMA

W siatkach zawodników przeważały leszcze, liny, płocie i okonie. Ostatecznie po czterech godzinach zwyciężył Dariusz Swat, który złowił 2 kilogramy i 600 gram ryb. Drugie miejsce zajął Paweł Jedynak, trzecie Włodzimierz Struzik. Rywalizacja przebiegła wręcz w rodzinnej atmosferze – „Dzięki Bogu chociaż miało padać to nie padało, a zawody odbyły się w przyjaznej i sportowej atmosferze. Wszyscy są zadowoleni, rozjechali się do domu” – tłumaczy Daniel Kuleta, prezes Koła PZW Końskie (miasto).

Wśród nagród znalazły się wędki odległościowe, wędki gruntowe typu feeder, wędki typu bat, kołowrotki i inne akcesoria. Łącznie było 14 nagród o wartości około 3 tysięcy złotych.

Zdjęcia (Bartek Bocheński):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *