Grzegorz Szczegielniak zwycięzcą Pucharu Starosty w turnieju wędkarskim [wideo, zdjęcia]

Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Radoszycach pod patronatem Starostwa Powiatowego w Końskich zorganizowało w niedzielę na zalewie „Antoniów” towarzyskie zawody spławikowe o Puchar Starosty Koneckiego. Turniej wygrał Grzegorz Szczegielniak.

„Dziś nasze koło w Radoszycach organizuje Towarzyskie Zawody Spławikowe o Puchar Starosty Koneckiego. Uczestników mamy 29, łowimy od godziny 8:00 do 12:00” – mówi nam Andrzej Woźniak, prezes Koła PZW w Radoszycach.

Do Radoszyc na niedzielne zawody przyjechali wędkarze z całego powiatu koneckiego. Frekwencja, jaką było niemal trzydziestu uczestników cieszy organizatorów. Łowili oni głównie karasie, karpie, płotki i leszcze.

Trzech najlepszych podczas turnieju wędkarzy zostało nagrodzonych pucharami. Pierwsze miejsce oraz Puchar Starosty Koneckiego zdobył Grzegorz Szczegielniak. Drugie miejsce zajął Rafał Majewski, a na ostatnim szczeblu podium stanął Włodzimierz Struzik. Pamiątkowe dyplomy otrzymali wędkarze, którzy zajęli miejsca 4-6 – Tomasz Gil, Grzegorz Polewany i Tomasz Cłapak. Ponadto sześciu najlepszych zawodników otrzymało  plecaki z logiem powiatu koneckiego. Wyróżniono także najmłodszego podczas turnieju wędkarza – Oliwiera Spiżewskiego. Nagrody i upominki wręczał starosta konecki Grzegorz Piec.

W podziękowaniu za objęcie wydarzenia patronatem starosta otrzymał od zarządu Koła PZW w Radoszycach pamiątkową koszulkę. Na koniec zawodów poczęstowano zgromadzonych grochówką.