REKLAMA

Wernisaż wystawy poplenerowej ‚wSTĄP-art’ już w najbliższy piątek

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie zaprasza na wernisaż wystawy poplenerowej V Pleneru Artystycznego wSTĄP-art, który odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 17.00.

REKLAMA

„Nowością tegorocznej edycji pleneru było włączenie osób, które dopiero zaczynają przygodę z malarstwem czy innymi sztukami plastycznymi. Postawiliśmy na edukację organizując trzy warsztaty w pracowniach tematycznych: ceramicznej, rzeźbiarskiej i makramy. Artyści pracowali w naszym ośrodku, jak i swoich domach. Mamy nadzieję, ze każdy znajdzie coś dla siebie” – mówi dyrektor MGOKiS Katarzyna Sorn.

REKLAMA

W samym plenerze udział wzięło ponad 35 twórców. Były to osoby z regionu, ale i kilku artystów z różnych miejsc Polski. Na początku sierpnia, przez cały tydzień działania pracowni i darmowych warsztatów, które towarzyszyły plenerowi, przez stąporkowską jednostkę kultury przewinęło się około 80 twórców. Poniżej relacja wideo z przebiegu tegorocznego pleneru:

Podczas wernisażu odbędzie się również promocja książki Mieczysława Piotra Bąka Unikalne Wczesnojurajskie utwory „Gagaty, dinozaury z Sołtykowa” i „Skałki Piekło” pod Niekłaniem. Będzie można zakupić najnowszą publikację dotyczącą znalezisk archeologicznych w Sołtykowie oraz geologii skałek niekłańskich.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *