REKLAMA

Weź udział w historycznym rajdzie 3 maja. Liczba miejsc ograniczona!

Oddział PTTK w Końskich wraz z Muzeum Regionalnym i członkami Komisji Opieki nad Zabytkami zapraszają na tradycyjne upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tym razem zamiast biegów w parku odbędzie się rajd ulicami miasta. Zgłaszać się można online TUTAJ.

REKLAMA

W tym roku zmienia się forma tradycyjnego upamiętnienia ważnego w historii Polski wydarzenia. Dotychczas każdy mógł wziąć udział w biegach, które odbywały się na terenie Parku Miejskiego w Końskich. W tym roku organizatorzy zapraszają na Spacer historyczny szlakiem zabytków i miejsc pamięci narodowej w Końskich. Jest to aktywna forma spędzenia czasu, podczas której uczestnicy pokonają 10 km trasy przebiegającej ulicami miasta.

REKLAMA

Udział w imprezie jest bezpłatny, a zgłaszać się można w formie elektronicznej na stronie PTTK w Końskich do 30 kwietnia. Podczas wydarzenia, poza przejściem całej trasy, czeka nas między innymi konkurs wiedzy historycznej dotyczącej obiektów znajdujących się na trasie i związanych z nimi wydarzeń. Każdy uczestnik otrzyma na starcie rajdu test, który będzie musiał uzupełnić w trakcie drogi.

Źródło: Archiwum TKN24.PL

Trasę pokonuje się indywidualnie, a liczba miejsc jest ograniczona do 280. Uczestnicy zostaną podzieleni na cztery 70-osobowe grupy ruszające w różnych przedziałach czasowych: 9:00 – 9:45, 10:00 – 10:45, 11:00 – 11:45, 12:00 – 12:45.

Ponadto wydarzeniu towarzyszyć będzie sprzedaż cegiełek o wartości 10 zł. Zebrana kwota zostanie przeznaczona jako wsparcie do wykonania tablicy pamięci Marszałka Sejmu Wielkiego Stanisława Małachowskiego herbu Nałęcz.

Uczestnicy na końcu spaceru otrzymają okolicznościowe medale, znaczki rajdowe, odcisk pamiątkowej pieczątki, punkty do książeczek turystycznych oraz możliwość wygrania jednej z 20 nagród w konkursie wiedzy historycznej. Wydarzenie znajduje się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

W razie dodatkowych pytań można skontaktować się z organizatorem:

tel. 665 120 308

e-mail: [email protected]

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *