REKLAMA

Weź udział w Koneckich Dniach Kultury Chrześcijańskiej![wideo]

Już dziś zapraszamy Państwa na plac przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich. W Kościele przy ulicy Robotniczej odbędzie się wielki festyn!

REKLAMA

Zapraszamy nie tyko na festyn, ale i na mnóstwo innych wydarzeń. Wszystko co będzie się działo w niedzielę jest częścią Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej. O ich genezie opowiedział nam proboszcz MBNP ks. Tomasz Janicki. –  „Wydarzenie powstało dzięki piknikom parafialnym, które od kilku lat się tutaj odbywają. One wypaliły więc chcieliśmy to ubogacić duchowo, intelektualnie. Mamy więc dziś wykłady, przegląd piosenki, był też przegląd chórów. Idea jest taka by do tego wydarzenia związanego z dobrą zabawą, grillem, występami, pokazami dorzucić jeszcze nieco wartości duchowej i intelektualnej. Stąd też pomysł na Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej.” – mówił ks. Tomasz, który jednocześnie jest twórcą całej imprezy.

Pierwszym aktem dni kultury był przegląd chórów, który tydzień temu odbył się w Kolegiacie św. Mikołaja [więcej o tym wydarzeniu do znalezienia TUTAJ]. Z kolei wczoraj w kościele przy ulicy Robotniczej miał miejsce Przegląd Piosenki Maryjnej, a po nim koncert zespołu Ad Hoc. Organizatorzy zapewnili też atrakcje związane z rozwojem intelektualnym i duchowym. W sobotę w godzinach około południowych odbył się cykl wykładów poświęconych Miłosierdziu Bożemu. Prelegentami byli: dr hab. Maciej Minnich, Marcin Brzeziński oraz dr Adrian Kurcbart. Ten ostatni opowiadał o relacjach w małżeństwie, emocjach w związku i tym jak należy się wzajemnie szanować. –„Jeśli chcę słuchać współmałżonka to ja muszę najpierw potrafić słuchać siebie, bo może być tak, że osoba, która nie chce przeżywać uczuć, powstrzymuje się od ich odczuwania np. zazdrości i słyszy od np. żony <<wiesz jak tam tańczyłeś z tą kobietą to ja czułam zazdrość>> odbiera to jako pretensje i powód do kłótni. A to jest bardzo intymne podzielenie się tym co ktoś przeżywał, które nawet powinno ucieszyć adresata takiego stwierdzenia, bo co ta żona w ten sposób powiedziała? Jesteś dla mnie ważny, boję się Ciebie stracić. To znaczy, że jej zależy!” – tłumaczył zgromadzonym Kurcbart.

REKLAMA
Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej 4

W zeszłym roku festynowi w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy towarzyszyła znakomita zabawa.

A co czeka wszystkich przybyłych w okolice kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w niedzielę? O tym ponownie ks. Tomasz Janicki. – „Jutro zapraszamy na godzinę 11.00 na mszę świętą. Będzie nam podczas niej koncelebrował zespół Lumen, bardzo znany zespół jeśli chodzi o muzykę religijną. Oni też wystąpią wieczorem około godziny 19.00. Od 14.00 ruszamy z wielkim piknikiem parafialnym. Będzie mnóstwo atrakcji: smakołyki, zabawy dla dzieci, dla starszych, rozgrywki sportowe i intelektualne, przejazdy bryczką, występy. Wieczorem koncert. Ważna będzie też Loteriada – poprzez loterię fantową zbieramy pieniążki na wyjazd uboższych dzieciaków na wakacje, kolonie. W zeszłym roku zebraliśmy tyle, że udało się pomóc każdemu potrzebującemu. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie.” – zdradził nam ks. Janicki.

Organizator przyznaje również, że za rok chciałby Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej zorganizować z jeszcze większym rozmachem. „Chcielibyśmy w przyszłym roku jeszcze więcej rzeczy włożyć w to tak by wypełnić ten tydzień od niedzieli ubiegłej aż do tej jutrzejszej.” – mówi ksiądz Tomasz.

Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej zakończą się odpustem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w poniedziałek – rano Msza Święta o godzinie 9.00, a wieczorem o 17.00 uroczysta Msza Święta z Procesją wokół kościoła.

Szczegółowy program niedzielnych oraz poniedziałkowych wydarzeń związanych z Koneckimi Dniami Kultury Chrześcijańskiej: 

Niedziela, 26.06.2016 r.

9:00 – Msza Św.

11:00 – Msza Św.

14:00 – Parafialny Piknik

Atrakcje dnia:

 Loteriada

 Turniej Szachowy o Puchar Proboszcza

 Dmuchane zamki, zjeżdżalnie

 Czarna Flota (możliwość przejażdżki motorem Czarnej Floty)

 Bryczka, kucyki (możliwość przejażdżki bryczką)

 Pokaz Ratownictwa Medycznego

 Pokaz Straży Pożarnej

 Gry planszowe

 Animacje dziecięce

 Grochówka z kuchni Rycerskiej

 kiełbasa, kaszanka z grilla

 swojski chleb ze smalcem

 sałatki, ciasta

 Kawa, herbata

 wata cukrowa

 i inne

19:00 – Koncert Zespołu „LUMEN” z Poznania

20:00 – losowanie nagród głównych w Loteriadzie

20:30 – Fire show – pokaz Ognia

 

Uroczystość Odpustowa

Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Poniedziałek, 27.06.2016 r.

9:00 – Msza Św.

17:00 – Msza Św. – Uroczysta Msza Święta odpustowa

Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej 1

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *