REKLAMA

Weź udział w spacerze i zgarnij pamiątkowy medal

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oraz Gmina Końskie zapraszają do wzięcia udziału w II Spacerze Szlakiem Zabytków i Miejsc Pamięci Narodowej w Końskich. To kontynuacja spaceru, który odbył się w naszym mieście zamiast tradycyjnych 3 majowych biegów. Dla uczestników przygotowano pamiątkowe medale. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że z uwagi na pandemię w tym roku w Końskich zrezygnowano z organizacji 3 majowych biegów. Odbył się zaś indywidualny spacer trasą miejsc pamięci, a każdy z jego uczestników otrzymał piękny, odlewany medal. Teraz PTTK Końskie oraz Gmina Końskie chcą raz jeszcze zachęcić do poznania pięknej, spacerowej trasy wokół Końskich. Dla 30 pierwszych osób, które zapiszą się do udziału w rajdzie przygotowano specjalne medale. Zapisy prowadzone są telefonicznie: 665 120 308, mailowo: [email protected] lub na miejscu przed startem.

REKLAMA

Spacer będzie rozpoczynał się w Ogródku Jordanowskim w Końskich w sobotę 31 lipca. Zbiórka uczestników przewidziana jest na godzinę 8:30-9:00. Tym razem impreza ma charakter spaceru krajoznawczego z przewodnikiem PTTK na dystansie ok. 10 km trasą ścieżki spacerowej oznakowanej kolorem czerwonym pt. „Szlakiem zabytków i miejsc pamięci narodowej w Końskich”.

Udział w spacerze jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do dobrowolnego wykupu cegiełek o wartości 10 zł. Zebrana kwota stanowić będzie zaczyn do wykonania popiersia lub tablicy upamiętniającej postać Marszałka Sejmu Wielkiego Stanisława Nałęcz Małachowskiego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *