REKLAMA

WIDEO: Wiceminister Anna Krupka w Końskich

W piątek o godzinie 17:30 w Domu Kultury w Końskich miało miejsce otwarte spotkanie z Wiceminister Sportu i Turystyki Anną Krupką. Było ono związane z trwającą kampanią wyborczą przed wyborami do Europarlamentu. 

REKLAMA

Spotkanie zorganizował szef powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Piec. Przybyła na nie grupa sympatyków prawicy i samej minister Krupki. We wstępie wiceminister wygłosiła dłuższą przemowę. Mówiła w niej przede wszystkim o potrzebie walki ze środowiskami lewicowymi, ideologią LGBT, a także o konieczności promocji województwa świętokrzyskiego, w tym Ziemi Koneckiej pod kątem turystyki. Minister Krupka apelowała także o nie głosowanie na ugrupowania, które w jej ocenie podszywają się pod prawicowe – Konfederację oraz Kukiz 15′.

„Te wybory zadecydują o tym, w którą stronę pójdzie Europa, ale także w którą stronę pójdzie Polska. Obserwujemy to co się ostatnio dzieje w Polsce także w kontekście europejskim. Obserwujemy jakie siły ubiegają się o wejście do Parlamentu Europejskiego. Widzimy Koalicję Europejską, która idzie choćby z takimi hasłami jakie przedstawił Pan Rabiej, czyli że celem ich jest adopcja dzieci przez pary homoseksualne. Obserwujemy różnego rodzaju eksperymenty społeczne, z którymi oni wychodzą i chcą by były czymś dominującym w Unii Europejskiej. Uważam, że powinniśmy wziąć udział w tych wyborach by takie eksperymenty powstrzymać, bo nigdy nie dawały one nic dobrego. Te wybory zadecydują o tym czy Europa będzie oparta na wartościach chrześcijańskich, które do tej pory budowały Europę i naszą tożsamość narodową, czy też pójdzie w stronę zalewu lewactwa, liberalizmu, ‚Róbta co chceta’. Na to nie może być naszej zgody […] My dzisiaj startujemy aby bronić wartości, aby bronić silnej Polski w Europie, aby działać na rzecz wzmocnienia pozycji Polski w Europie i ja podkreślam zawsze, że naszą frakcją jest Polska, a moją frakcją jest Świętokrzyskie. My chcemy Europy ojczyzn, a szczególnie Europy małych ojczyzn”  – mówiła do zgromadzonych Anna Krupka.

REKLAMA

Następnie był czas na zadawanie pytań z sali. Pytano między innymi o konieczność płacenia przez Polskę za ewentualne szkody, które wyrządziły nasze armie podczas wojny. Z kolei burmistrz Krzysztof Obratański wyraził wdzięczność za fakt, że Anna Krupka lobowała na rzecz pozyskania dla Końskich środków zewnętrznych – na budowę stadionu lekkoatletycznego na dawnym osirze oraz na remediację zbiorników wodnych na Starym Młynie i Browarach. Burmistrz Końskich zaapelował także do wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali kogo poprzeć, by oddali głos na Annę Krupkę „Pani minister pewnie nie wypada wszystkiego powiedzieć, ale nie byłoby remediacji stawów na Browarach i Starym Młynie, nie byłoby inwestycji na Sielpi, przebudowy stadionu na osirze gdyby nie życzliwe, dyskretne, ale bardzo skuteczne wsparcie pani minister. Jeżeli ktoś z Państwa nie ma jeszcze konkretnego kandydata, którego chciałby poprzeć to gorąco zachęcam do głosowania na panią minister” – mówił burmistrz Obratański.

O to samo poprosił Grzegorz Piec, który pełni obecnie funkcję Starosty Koneckiego. Piec zaapelował również, by po pierwsze 26 maja w wyborach do Parlamentu Europejskiego wybrać Zjednoczoną Prawicę, ale także by pamiętać o tym, że do urn trzeba pójść 16 czerwca, na kiedy to zaplanowano ponowne wybory do Rady Powiatu Koneckiego. –„Wybierzcie kandydatów sprawdzonych, pani minister przez ostatnią kadencję pokazała w całym województwie oraz naszej małej ojczyźnie powiecie koneckim to jak się pracuje dla dobra mieszkańców. Pani minister zawsze była, nigdy się nie zdarzyło by odmówiła pomocy. Proszę Państwa byście 26 maja oddali głos na Panią minister Annę Krupkę. Pozwolę sobie proszę Państwa zaapelować, bo 16 czerwca mamy wybory w naszej małej ojczyźnie, w powiecie koneckim. Apeluję: idźcie na wybory i poprzyjcie kandydatów komitetu wyborczego wyborców Prawi i Solidarni – to przedstawiciele prawdziwej koneckiej prawicy: Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Solidarności” – apelował pełniący funkcję starosty Grzegorz Piec.  Ten apel poparła także minister Krupka –„Muszę się przyłączyć do apelu pana Grzegorza. Tutaj w Końskich to nie jest dwumecz, tylko to jest trójmecz, bo wybory do Europarlamentu, na jesieni wybory parlamentarne i wreszcie 16 czerwca mamy wybory, które zadecydują o tym co będzie działo się w powiecie koneckim. A powiat to szkoły, dobre zarządzanie szpitalem, drogi powiatowe, wszystkie bliskie sprawy, które mają ogromny wpływ na Państwa codzienne życie. Bardzo chciałam zaapelować o głos na kandydatów z Komitetu Prawi i Solidarni, o ich poparcie, bo oni stanowią dobrą zmianę w powiecie koneckim” – mówiła już na zakończenie spotkania minister Krupka.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *