REKLAMA

Wiceminister Wawrzyk o wizycie premiera w Końskich i regionie [zdjęcia]

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk mający swoje biuro poselskie w Końskich (w siedzibie Solidarności w Parku Miejskim w Końskich) podzielił się z nami swoimi wrażeniami z wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w województwie świętokrzyskim, w tym także w Końskich, która miała miejsce w ubiegły poniedziałek. 

REKLAMA

tkn24.pl: Panie ministrze w ostatniej chwili dowiedzieliśmy się o wizycie Premiera w regionie. Pan mu towarzyszy…
Piotr Wawrzyk: Wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim promowaliśmy w województwie świętokrzyskim Program Inwestycji Strategicznych – istotny komponent Polskiego Ładu adresowany do jednostek samorządu terytorialnego. Byliśmy na placu budowy sieci wodno-kanalizacyjnej w miejscowości Porzecze w gminie Miedziana Góra, gdzie każdy na własne oczy mógł zobaczyć efekty aktywnego wspierania samorządów przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w zakresie realizacji kluczowych inwestycji podnoszących jakość życia dla mieszkańców. Takich działań w najbliższym czasie będzie jeszcze więcej!

tkn24.pl: Mateusz Morawiecki odwiedził także Końskie. W jakim celu?
Piotr Wawrzyk: W Końskich spotkaliśmy się z samorządowcami z województwa. Pan Premier przedstawił główne założenia Programu Inwestycji Strategicznych i odpowiadał na pytania dotyczące szczegółowych rozwiązań przyjętych w ramach tego elementu Polskiego Ładu. Samorządowcy wyrazili duże zainteresowanie propozycjami zawartymi w naszym programie. To oznacza, że właściwie zdiagnozowaliśmy potrzeby i oczekiwania Polski Lokalnej. 

REKLAMA

tkn24.pl: Dlaczego „Polski Ład” jest tak istotny dla rządu? Czy to projekt dla wszystkich?
Piotr Wawrzyk: Warto podkreślić, że z Programu Inwestycji Strategicznych mogą korzystać także duże miasta – jak Kielce. Obecność Pani wiceprezydent Bożeny Szczypiór odczytuję jako zapowiedź aplikowania przez władze Kielc o dofinansowanie do ważnych inwestycji. Jestem przekonany, że dzięki Programowi Inwestycji Strategicznych jako Polska nie tylko wyjdziemy bez szwanku z koronakryzysu, ale wkroczymy na ścieżkę szybkiego rozwoju gospodarczego, co przełoży się na wzrost zamożności polskich rodzin.

tkn24.pl: Dziękuję za rozmowę. 

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *