REKLAMA

WIDEO: Dziecko i matka zginęli na krzyżówkach rudzkich

9-letnie dziecko oraz 33-letnia kobieta nie żyją po kolejnym wypadku na krzyżówkach rudzkich. Na skrzyżowaniu dróg krajowych 74 oraz 42 zderzyły się ze sobą ciężarówka marki scania i samochód osobowy kia. Zdarzenie miało miejsce około 2:00 w nocy z środy na czwartek. 

REKLAMA

„Około godziny 2:00 doszło do tragicznego zdarzenia na skrzyżowaniu drogi krajowej 74 i 42 w miejscowości Ruda Maleniecka. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że drogą krajową 42 od Końskich jechała ciężarówka scania, którą kierował trzeźwy 24-latek z powiatu skarżyskiego. Kierowca wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącym drogą krajową 74 pojeździe kia, w którym podróżowała czteroosobowa rodzina z powiatu łańcuckiego: trzeźwy 33-letni kierowca, jego 33-letnia żona oraz dwoje dzieci w wieku 5 i 9 lat. W wyniku zderzenia się pojazdów dwie osoby w pojeździe kia poniosły śmierć na miejscu – kobieta oraz 9-letnie dziecko. Kierowca pojazdu kia oraz 5-letni chłopiec zostali zabrani do szpitala w Kielcach w stanie niezagrażającym życiu. Jeżeli chodzi o kierującego pojazdem scania to nie doznał on obrażeń, podróżował razem z pasażerem 34-letnim mężczyzną” – relacjonuje sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Przypomnijmy, że 12 lipca na tym skrzyżowaniu doszło do innego śmiertelnego wypadku. Wtedy także zginęły dwie osoby. Wiadomo już, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o instalacji sygnalizacji świetlnej na krzyżówkach rudzkich oraz znajdujących się nieopodal krzyżówkach radoszyckich. Ma to zapobiec kolejnym tragediom w tych miejscach. Przetarg na budowę sygnalizacji został już zakończony. Ma ona zostać zamontowana do końca obecnego roku.

Zdjęcia (OSP Ruda Maleniecka, Koneckie Patrole):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *