REKLAMA

WIDEO: Fearless RUN 2019 w Kozowie

W niedzielę 29 września mała wieś Kozów w gminie Smyków wypełniła się entuzjastami biegów przełajowych oraz osób związanych z życiem fit. Powodem spotkania był pierwszy w powiecie koneckim bieg z przeszkodami „Fearless Run” w którym wzięło udział ponad 300 osób z całej Polski!

REKLAMA

 

„Przybyło mnóstwo zawodników, tak jak mówiliśmy wcześniej – ponad 200 zapisanych, około setki dzieci, także cieszymy się” – mówi z zadowoleniem prezes Stowarzyszenia ImperActive Rafał Pałgan.

REKLAMA

Impreza rozpoczęła się od 3 wyścigów dla najmłodszych – 400, 800 i 1000 metrów z odpowiednio ułożonymi czterema, ośmioma i dziesięcioma przeszkodami.

W samo południe ruszył główny bieg dla dorosłych. Siedem trzydziestoosobowych grup zawodników startowało co 5 minut. Mieli za zadanie pokonać pięć kilometrów specjalnie przygotowanej trasy naszpikowanej 20 przeszkodami. To wymagało nie lada tężyzny fizycznej. Wspinanie się po stromych ścianach, pajęczynach z opon lub łańcuchów, brodzenie z obciążeniem w zimnej rzece to tylko niektóre z nich. Nagrodą za pokonanie wszystkich przeszkód, tuż za linią mety był złoty medal i tytuł „nieustraszonego”. Najszybsi zostali wyróżnieni i otrzymali puchary które wręczali między innymi starosta Grzegorz Piec oraz wójt gminy Smyków Jarosław Pawelec. Na wręczeniu nagród pojawił się również członek Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosław Staciwa oraz wicewójt gminy Smyków Jerzy Duda.

-„Przygotowań było naprawdę masę, spędziliśmy ponad dwa tygodnie w samym lesie aby wszystkie przeszkody były dobrze zrobione i żeby nikomu nie stała się krzywda. Opłacało się. Tak jak widzimy jest mnóstwo osób, większość jest zadowolonych, znaczy wszyscy są zadowoleni z tego” – opowiada jeden z głównych organizatorów.

Zawodnicy chwalili inicjatorów biegu za świetną organizację imprezy. Docenili starania grup Fit Radoszyce i ImperActive za dobrze przygotowaną trasę i znajdujące się na niej przeszkody:

„Przeszkody były bardzo fajne, naprawdę, myślałem że będzie bardzo ciężko, trzeba będzie sobie pomagać ale chyba nie było aż tak źle.”

„Bieg fajny, przeszkody ciężkie, przyznaję szczerze, że na końcu to już sił brakowało, ale dałam radę. Mieszanka fajnych przeszkód. Było super!”

„Fajnie i przyjemnie. Nie rywalizacja tylko przebiec tak dla frajdy, po prostu.”

„Brakowało nam takich biegów w powiecie a nawet w województwie świętokrzyskim” – mówi prezes Pałgan i dodaje: „Tak, w przyszłym roku spotykamy się tutaj ponownie. Być może będzie delikatnie zmieniona trasa ale z pewnością zrobimy drugą edycję tego biegu” 

– opowiadali nam uczestnicy, którzy na miejsce przybyli z różnych regionów naszego kraju.

Przypomnimy, że twórcami biegu są stowarzyszenia Fit Radoszyce i ImperActive. Głównymi patronami byli: Nadleśnictwo Ruda Maleniecka, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Gminy Smyków. My objęliśmy to wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Zdjęcia (Gmina Smyków):

link do naszej fotogalerii

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *