REKLAMA

WIDEO: II LO bawiło się by pomagać. Za nami bal w Markizie

Stowarzyszenie na rzecz II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie już po raz czwarty zorganizowało bal charytatywny. Odbył się on w minioną sobotę w Markizie. Tym razem jednak w porównaniu do poprzednich edycji uzbierana suma zostanie przeznaczona nie tylko na rzecz młodzieży z II LO, ale także dla uzdolnionych uczniów innych szkół.

REKLAMA

„Pierwszy cel, jaki założyliśmy sobie, to są stypendia dla uczniów uzdolnionych w różnych kategoriach, ale też dla uczniów uzdolnionych w zawodzie, czyli wychodzimy poza liceum i fundujemy stypendium dla uczniów szkoły zawodowej. Drugi cel to pomoc materialna dla młodzieży, która potrzebuje akurat w danym momencie pomocy i pomoc szkole, czyli doposażenie różnych pracowni, w zależności od potrzeb szkoły” – mówiła nam dyrektor II LO  oraz prezes stowarzyszenia Beata Salata.

Beata Salata przywitała zgromadzonych gości, a następnie wszyscy mogli podziwiać program artystyczny uczniów z „Nowego Ogólniaka”. Wystąpili między innymi: z klasy 1a1_P Dawid Lewosiński grający na wiolonczeli, Studio Tańca Point w składzie: Zofia Frączyk, Maria Frączyk, Aleksandra Polańska.

REKLAMA

Po przerwie na obiad na wszystkich czekała druga część programu artystycznego, podczas której można było usłyszeć zespół Dairy Minds w składzie: Wojciech Potocki, Igor Pargieła, Karol Socha, gościnnie na gitarze basowej Adrian Młynarczyk, a także Aleksandra Banasik i Zofia Frączyk grające na flecie. Za oprawę muzyczną całego balu odpowiedzialny był Dj Eryk.

Na balu miały miejsce także loteria fantowa oraz licytacja przeróżnych rzeczy, takich jak oryginalne wino mszalne, koszulki sportowców z podpisami, książki z autografami autorów czy obrazy malowane przez uczniów z różnych szkół. Licytacje i loterie fantowe na balu charytatywnym to największe źródło pieniędzy gromadzonych przez stowarzyszenie. Tegoroczną licytację poprowadził proboszcz parafii w Mroczkowie ks. Krzysztof Sieczka.

Z zebranych pieniędzy stowarzyszenie zamierza przeznaczyć środki między innymi na stypendia dla uczniów uzdolnionych naukowo oraz w zawodzie, ale także planowane jest dofinansowanie nierefundowanego cyber-oka dla Magdaleny Jaworskiej – niepełnosprawnej uczennicy „Nowego Ogólniaka”, która uczestniczyć w lekcjach może tylko za pomocą tego urządzenia. O kwocie zgromadzonej w tym roku na balu poinformujemy w osobnym artykule.

Do organizacji balu przyczyniło się wiele osób ze Stowarzyszenia na rzecz II LO. Oto oni:

Beata Salata, Joanna Fornal, Alicja Sobaś, Małgorzata Świtakowska, Ewa Król-Zmieniecka, Galyna Semanyuk, Adam Pancer, Monika Jedynak, Agnieszka Jakubowska i Andrzej Kos.

Loteria i licytacja nie odbyłyby się także bez darczyńców, którzy przekazali cenne przedmioty dla stowarzyszenia. Byli to:

KSSPR, Agnieszka i Zbigniew Owczarek – Usługi Samochodowe Stacja Dyszów, Wiesław Stępień Polstan, Jolanta Augustyniak, Salon 1000 płytek Agnieszka i Sylwester Strychalscy, Murator, bank Credit Agricole, ks. Łukasz Białas, uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia Awans, Sławomira i Witold Szproch, Justyna Nowak, Dorota Sykuła, Adrian Lipa z College’u Medycznego, Andrzej Kos, ks. Krzysztof Sieczka, klasa IIId i 1a1_P z II LO, Mariusz Miedziński – firma handlowo-usługowa Tomar, Monika Jedynak, Monika Jakubowska, Paweł Dróżdż – kosmetyka pojazdów, Monika i Piotr Pająk, Piotr Bocheński, Ilona Szlęzak-Stanek – klinika urody IISPA, Jan Maślikowski i Krzysztof Serek – restauracja Leliwa, Kucharscy i Guldzinscy Hurtownia Kama, Katarzyna Kucharska – sklep jubilerski, Starbeks Śledź, Banasik Donata i Piotr, Marzena Okla-Drewnowicz, Wiesław Stępień „Polstan”, Starbex Śledź & Telka, Bartosz Bocheński oraz nauczyciele z „Nowego Ogólniaka”: Barbara Strzelczyk, Jolanta Kozubska, Dorota Jakubowska oraz uczniowie II LO: Anna Męcina z klasy IIId, Marcelina Owczarek z klasy 1c_P, Eliza Szcześniak z klasy 1c_P, Zuzanna Lunge z klasy 1d_P, Barbara Bielecka z klasy 1c1_P.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *