REKLAMA

WIDEO: Legendarne ‚Laboratorium’ zagrało na koneckich Zaduszkach Jazzowych

W środę 6 listopada w restauracji Leliwa w Końskich odbyła się 16. edycja Zaduszek Jazzowych. Wystąpił na nich zespół „Laboratorium”, który na polskiej scenie muzycznej istnieje od 1970 roku.

REKLAMA

„16 lat temu odszedł od nas wspaniały muzyk, przyjaciel, kolega, Marek Cieślak i w momencie, kiedy umarł, pomyśleliśmy, że warto by było jakoś uczcić jego pamięć. Na początku był to pomysł zorganizowania jednego koncertu, ale później doszliśmy do wniosku, że dlaczego nie? Przecież w Krakowie są zaduszki jazzowe, w Warszawie, w Poznaniu, Wrocławiu. Przecież Końskie wcale nie są gorsze i też możemy mieć zaduszki. Możemy posłuchać wspaniałej muzyki, ale również powspominać Marka i innych muzyków, którzy odeszli” – mówił we wstępie dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich, Piotr Salata.

Każdego roku koncert poświęcony jest wspomnianemu zmarłemu koneckiemu muzykowi Markowi Cieślakowi, stąd też inna jego nazwa – Markowe Granie. Tym razem to utytułowana oraz legendarna formacja muzyczna jaką jest „Laboratorium” złożyła swoim koncertem hołd artystom, którzy odeszli. Na poprzednich edycjach tej imprezy mogliśmy usłyszeć takie gwiazdy jak m. in.: Ewa Uryga, Mark Soskin, Adam Buczek, Luques Curtis, Maciek Kądziela i Quintet feat., czy Marek Napiórkowski.

REKLAMA

W środę w Końskich w ramach „Zaduszek Jazzowych” zagrało Laboratorium w składzie: Janusz Grzywacz – instrumenty klawiszowe, Marek Stryszowski saksofony, wokal, Krzysztof Ścierański – gitara basowa, Marek Raduli – gitara, Wojciech Fedkowicz – perkusja, a także, gościnnie, Bernard Maseli – kat – elektroniczny wibrafon, marimba, Mirosław Wiśniewski – bass. Na koncert przybyło wielu mieszkańców miasta oraz gości – wszystkie miejsca siedzące w „Leliwie” zostały zajęte, a sporo osób wysłuchiwało też świetnego koncertu stojąc. Publiczność po każdym utworze nagradzała artystów gromkimi brawami oraz klaskała w rytm odgrywanych utworów.

Impreza wspierana jest finansowo przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Swoim honorowym patronatem objął ją burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański, który na wydarzeniu był obecny razem ze swoją żoną Haliną. Zapraszamy do obejrzenia fragmentu koncertu.

Zdjęcia:

Zdjęcia (MGDK w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *