REKLAMA

WIDEO: Morsy z regionu przywitały nowy rok

W niedzielę około 50 morsów z Fitness Klub Balans Końskie, stowarzyszenia „IMPERACTIVE” z Kozowa oraz grupy Morsy z Madagaskaru ze Skarżyska-Kamiennej przywitało w Starej Kuźnicy Nowy Rok kąpielą w lodowatej wodzie. Była głośna muzyka, stroje karnawałowe, ognisko z kiełbaskami, bar polowy i mnóstwo pozytywnej energii.

REKLAMA

Koneckie „morsy” rozpoczęły sezon w listopadzie. Od tamtej pory korzystają z regularnych kąpieli raz – dwa razy w tygodniu w różnych miejscach powiatu koneckiego. Dzięki temu hartują ciało, zwiększają odporność organizmu, poprawiają wydolność układu sercowo-naczyniowego, mają lepszy metabolizm a kobiety niwelują w ten sposób cellulit. W niedzielę na zaproszenie Klubu Fitness Balans  do Starej Kuźnicy przyjechały morsy z końskich, Kozowa, oraz Skarżyska Kamiennej.

REKLAMA

Po energicznej rozgrzewce uczestnicy spotkania weszli do lodowatej wody. Niektórzy, w strojach karnawałowych spędzili w niej od kilku do kilkudziesięciu minut. Nad bezpieczeństwem fanów zimnych kąpieli czuwali Ratownicy z Jednostki Strzeleckiej 2026 z Końskich. Po wyjściu z wody można było ogrzać się przy ognisku i posilić się kiełbaskami. Organizatorzy przygotowali również noworoczny tort a zamiast szampana były napoje mocno rozgrzewające –„Oprócz morsowania i tego że się świetnie po tym czujemy to jest to świetna zabawa i świetny moment na spotkanie się razem i trochę śmiechu, trochę rozmów i wyjście z domu, wyrwanie się, chwila ruchu” – opowiada Monika Cholewińska – właścicielka Balans Fitness Klub Końskie.

Morsy z trzech klubów spotykają się regularnie w sezonie kąpielowym aby zanurzyć się w zimnej wodzie – „Balans morsuje najczęściej w niedziele o godzinie 12:00 w Starej Kuźnicy. Imperactive o 17:00 na tamie w Sielpi też w niedzielę. Morsy z Madagaskaru na Rejowie też w niedzielę około godziny 12:00. Wszystko jedno do której grupy dołączymy. Zapraszamy serdecznie” – zaprasza organizatorka. Według organizatorów, w Starej Kuźnicy są bardzo dobre warunki do morsowania ale chwalą również inne miejsca, np. w Skarżysku-Kamienna. Planują również wyjazd nad morze.

Wszystkich niezdecydowanych namawiamy do spróbowania tego sportu, ponieważ kąpiele w zimnej wodzie nie tylko hartują organizm, ale także wykazują działanie lecznicze – „leczenie krio jest coraz bardziej popularne. Moim prywatnym zdaniem to może dlatego, że siedzimy w tych przegrzanych pomieszczeniach i tak naprawdę nasze organizmy mają dość. Jak je troszeczkę przemrozimy to od razu się lepiej czujemy” – podpowiada Monika Cholewińska. Kolejna szansa na wejście do zimnej wody z grupą lokalnych morsów będzie w niedzielę na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy gdzie za każdą minutę spędzoną w wodzie 2 zł wylądują w puszce WOŚP.

Zapraszamy do relacji wideo i fotogalerii.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *