REKLAMA

WIDEO: Ponowny pożar składowiska w gminie Fałków [zdjęcia, wideo]

Nie minęły dwa miesiące od ostatniego olbrzymiego pożaru składowiska odpadów w Pląskowicach w gminie Fałków, a już doszło do kolejnego! W czwartek około godziny 18:00 ponownie zauważono dym wydobywający się spod zgromadzonych tam hałd śmieci. Trwa akcja gaśnicza. Na miejscu pracuje kilkanaście jednostek straży pożarnej. Byliśmy tam z naszą kamerą. 

REKLAMA

„Informację o pożarze składowiska w Fałkowie otrzymaliśmy 4 minuty przed 18. W tej chwili na miejscu działa 15 jednostek. Pożar jest na powierzchni około 250 m2, jest dużo lepsza pogoda niż było to dwa miesiące temu, jest dużo lepsza wilgotność, także jest duża szansa na to, że zostanie on niedługo opanowany. Nie chciałbym jednak uprzedzać faktów, dowódca jeszcze tego nam nie przekazał i czekamy na rozwój sytuacji, czy uda się to opanować na tej powierzchni jak jest w tej chwili” – relacjonuje starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

Płomienie około godziny 19 znajdowały się już na szczycie hałdy. Na miejsce zjeżdżało kilkanaście jednostek straży pożarnej. Obecnie pracuje tam już 15 jednostek, dojechała także specjalistyczna cysterna. Akcją dowodzą ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. AKTUALIZACJA: PRAWDOPODOBNĄ PRZYCZYNĄ ZDARZENIA BYŁ SAMOZAPŁON.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w lipcu w tym miejscu paliła się hałda mająca około 100 metrów długości i 80 metrów szerokości. Wtedy dogaszanie hałdy trwało półtora tygodnia, zaangażowanych było około stu strażaków z kilkudziesięciu jednostek z województwa świętokrzyskiego oraz łódzkiego.

Sprawą zainteresowały się władze wojewódzkie oraz służby. Działania podjęła Prokuratura Okręgowa w Kielcach, sprawdzono też dokumentację dotyczącą hałdy, która znajduje się w Starostwie Powiatowym w Końskich. To postępowanie ciągle jest w toku.

Właścicielem składowiska jest firma Polskie Odpady Komunalne. Zezwolenie na składowanie w tym miejscu wydawało Starostwo Powiatowe w Końskich. Natomiast pozwolenie wydano na dwie hałdy o maksymalnych rozmiarach 40 x 38 m. Tymczasem góry śmieci znajdujące się na miejscu zajmują zdecydowanie większą powierzchnię.

Zdjęcia:

Zdjęcia od czytelników:

REKLAMA

2 thoughts on “WIDEO: Ponowny pożar składowiska w gminie Fałków [zdjęcia, wideo]

  1. Pingback: Znowu płonie składowisko w gminie Fałków! | TKN24

  2. Pingback: Opanowano ponowny pożar składowiska w gminie Fałków | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *