REKLAMA

WIDEO: Strefa Compensy i defibrylator w Końskich

W sobotę w Parku Miejskim w Końskich zorganizowano ‚Bezpieczną Strefę Compensy’. To w ramach kampanii społecznej ‚Bezpieczna Autostrada’. Przygotowane dla dzieci oraz dorosłych atrakcje miały przede wszystkim edukować w temacie bezpieczeństwa i ratowania życia. Przy okazji akcji firma ubezpieczeniowa Compensa przekazała Końskim defibrylator. Został on zamontowany w ścianie obiektu handlowego przy ulicy Wojska Polskiego 3 – to budynek, w którym dawniej znajdował się Klub Osiedlowy KAESEMEK. Defibrylator, którego w razie potrzeby użyć może każdy znajduje się tuż obok apteki. 

REKLAMA

„To jest wielkie wydarzenie dla miasta Końskie. Compensa, czyli firma funkcjonująca na tym rynku już od 28 lat poszła o kilka kroków dalej. Nie tylko ubezpieczamy, nie tylko zajmujemy się klientem kiedy mu się dzieje krzywda, ale również wchodzimy w profilaktykę i zapobieganie przykrym sytuacjom. To co dzisiaj widzimy to obraz tego jak należy ratować ludzkie życie. Ujęło mnie jak młoda mieszkanka Końskich z niemowlakiem przyszła i pytała jak ratować takie małe dziecko” – mówi Zbigniew Rurarz, dyrektor koneckiej filii Compensy. 

W Parku Miejskim w  ‚Bezpiecznej Strefie Compensy’ można było w sobotę skorzystać z masaży, wziąć udział w szkoleniach z pierwszej pomocy, w tym z resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Specjaliści od bezpieczeństwa przygotowali także szereg gier i zabaw, a w nich wygrać można było atrakcyjne nagrody. Ponadto każdy kto przybył do strefy otrzymywał darmowe gadżety. Najważniejsza była jednak wiedza, którą można było wynieść  z tego miejsca –„Ma to wszystko jeden cel: przygotowanie ludzi do dobrego poruszania się po drogach i reagowania w sytuacjach kiedy rzeczywiście trzeba pomóc drugiemu człowiekowi. Kampania ma tytuł ‚Bezpieczna Autostrada’. Pozornie wydawałoby się, że dlaczego tu, bo przecież tutaj nie ma autostrady. Zdarzają się jednak sytuacje, że ludzie z małych miast, oddalonych od dróg szybkiego ruchu, czy autostrad uczestniczą w tym ruchu i czasami przenoszą doświadczenia na autostrady. Nie da się tego zrobić. Drugim elementem tego co robimy jest sprawa dotycząca udzielania pierwszej pomocy. Chcemy by każdy był przygotowany do tego działania” – opowiada Tadeusz Zagajewski, prezes Zarządu Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi.

REKLAMA

By konecczanie mogli skutecznie udzielać pierwszej pomocy Compensa podarowała miastu bardzo nowoczesne urządzenie – Defibrylator AED. To sprzęt, który głosowo instruuje co należy robić w momencie gdy np. mamy do czynienia z osobą z zatrzymaną akcją serca –„Compensa daje dzisiaj miastu urządzenie, które nazywa się defibrylator i ono służy do ratowania ludzkiego życia kiedy serce stanie. Wtedy mamy dosłownie trzy minuty, czasem minutę by akcję serca wznowić i uratować to ludzkie życie” – mówi dyrektor Rurarz.

Podobne urządzenie Compensa umieściła w jednej z dużych koneckich firm. Defibrylator dostępny dla wszystkich znajduje się też w Komendzie Powiatowej Policji. Zamontowany w sobotę na ścianie budynku przy ulicy Wojska Polskiego 3 w pobliżu siedziby koneckiej Compensy i tuż obok apteki będzie jedynym dostępnym wprost z ulicy. W przypadku zagrożenia wystarczy otworzyć skrzynkę, wyjąć defibrylator, nacisnąć przycisk, a dalej on już będzie głosowo instruował co należy zrobić by uratować komuś życie. Z rąk dyrektora oddziału Compensy Zbigniewa Rurarza sprzęt odebrali wiceburmistrzowie Końskich Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński –„W tej chwili na terenie miasta i gminy Końskie to jest jedyne towarzystwo ubezpieczeniowe, które jest bardzo znaczące w skali Europy i w Polsce, które działa poprzez swoje zadania o charakterze edukacyjnym. Dzisiaj jest najlepszy przykład tego, że dzięki nim wszyscy mogą zyskać niezbędną wiedzę do tego by realizować zadania w swoim życiu związane z bezpieczeństwem. Życie i zdrowie mamy jedno i myślę, że ten wymiar edukacyjny dla poczucia bezpieczeństwa jest potrzebny dla każdego z nas. […] Defibrylator ma znaczenie materialne, finansowe, ale przede wszystkim znaczenie ludzkie. W sytuacji skrajnej każdy z nas powinien znać zasady korzystania z niego. Mam nadzieję, że nie będzie on potrzebny i tego nam wszystkim życzę. Natomiast to miejsce w obrębie targowicy, największego osiedla to potwierdzenie tego że szukamy rozwiązania, że gdyby się cokolwiek złego zadziało to będziemy mogli efektywnie i skutecznie oddziaływać na życie” – mówi Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich.

‚Bezpieczna Strefa Compensy’ w Końskich funkcjonowała do godziny 17:00 i cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Osoby dorosłe chętnie korzystały ze szkoleń dotyczących pierwszej pomocy, darmowych masaży oraz badań. Młodsi uczestniczyli w licznych grach i zabawach.

Zdjęcia:

materiał sponsorowany

REKLAMA

2 thoughts on “WIDEO: Strefa Compensy i defibrylator w Końskich

  1. Pingback: Końskie: Zmarł Zbigniew Rurarz. Pogrzeb w środę | TKN24

  2. Pingback: Odeszli od nas w minionym roku. Wspominamy zasłużonych konecczan | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *