REKLAMA

Wideorelacja: Jasełka Muzyczne MGDK w Końskich

W piątek wieczorem w Miejsko-Gminnym Domy Kultury w Końskich odbyły się wyjątkowe jasełka „Gloria, gloria. Chwała Pana się objawi”. Przedstawienie przepełnione było muzyką oraz tańcem.

REKLAMA

 

REKLAMA

Wszystkich gości, w śród których był również zastępca burmistrza – Krzysztof Jasiński przywitał dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich – Piotr Salata – „Jasełka to taka forma którą pewnie państwo dobrze znacie. Forma artystyczna która niejako przedłuża celebrację święta Bożego Narodzenia. My dzisiejszego wieczoru dochowujemy tej tradycji i będziemy dla państwa kolędować i przedstawimy państwu wspaniałe przedstawienie[…] W dzisiejszym przedstawieniu bierze udział grupa działająca na codzień w Domu Kultury w Końskich pod kierunkiem pani Ani Wiadernej.

„Postanowiłam w tym roku podjąć takie wyzwanie żeby zrobić w innej formie te nasze jasełka. To nie są na pewno tradycyjne jasełka. Napewno bez żadnego blichtru. Chciałam włączyć dużo muzyki, opowiedzieć całe życie Maryi. Ten jej początek, to zwiastowanie, to narodzenie, te jej troski chciałam opowiedzieć minimalizacją słowa” – opowiada Anna Wiaderna.

„Aktorami w tych muzycznych jasełkach jest głównie młodzież licealna. Są także słuchacze Trzeciego Wieku, są uczniowie szkół podstawowych, chór ze studia piosenki działający przy domu kultury. Gościnnie wystąpi Dominika Wróbel która będzie nas wokalnie wspierać, Daniel Feliński oraz Marysia i Zosia Frączyk” – przypomina reżyserka i scenarzysta spektaklu.

Pełna lista aktorów:

Kamil Cholewa – archanioł Gabriel
Mateusz Kupis – narrator
Julia Wąsik – Elżbieta
Henryk Kosierkiewicz,
Paweł Najmrodzki
Marian Paras jako trzej królowie
Kuba Zbróg,
Bartek Sota,
Piotr Strzemecki,
Karol Wiaderny
Paweł Dajer jako pastuszkowie.

Na scenie pojawił się chór ze studia piosenki – Nadia Serek, Jadzia Kołodziej, Olaf Młodziński, Nina Filiks, Patrycja Dukat, Emilka Mazur, Zuzia Szlenk.

Całe przedstawienie wspierała grupa teatralna Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Teresa Dunajska, Barbara Zenka, Jola Sykuła, Barbara Stefańczyk i Irena Maślak

„Jestem przeogromnie wdzięczna Romanowi Cieślakowi który przyjął to wyzwanie, zrobił przepiękną aranżację, zaprosił swoich kolegów do zagrania. Roman czuwał nad wszystkim, to on ciężko pracował żeby ta muzyka nam wybrzmiała. Roman gra na gitarze akustycznej, Marek Wąsik na basowej, Zbyszek Werens na perkusji i Piotrek Zaborowski na klawiszach” – wyznaje Anna Wiaderna.

-„Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy wzięli udział bo to naprawdę przez ostatnie dwa tygodnie to była bardzo ciężka praca” – dodaje na zakończenie pracowniczka MGDK w Końskich.

Więcej zdjęć i relację tekstową z jasełek znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *