REKLAMA

Wideorelacja: Święto Końskich – Glorietty w deszczu i ciekawy koncert Kasi Kowalskiej

Pogoda w ostatni dzień Święta Końskich niestety nie dopisała. Mimo deszczowej aury na koncert Kasi Kowalskiej przyszło wielu mieszkańców. Mniej szczęścia mieli nagradzani Koneckimi Gloriettami – podczas gali lał ulewny deszcz, a widzów w parku było niewielu. 

REKLAMA

Impreza rozpoczęła się o godz. 15:00 wokalnymi popisami podopiecznych Studia Piosenki Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich. Następnie na letniej scenie Parku Miejskiego pojawił się zespół Funplugged. Po zakończonym koncercie wręczono Koneckie Glorietty – nagrody przyznawane ważnym i aktywnym osobom oraz organizacjom z gminy Końskie. To wyróżnienia, które przyznaje burmistrz Końskich, a laureatów nominuje specjalna kapituła. – „Kapituła składa się z ludzi, którzy w tym co oceniają mają istotne doświadczenie, wiedzę i pewną intuicję społeczną. To pozwala na założenie, że ich kandydatury są głęboko przemyślane i są wynikiem pewnego konsensusu w ocenie. Nie jest tajemnicą, że kandydatów do nagród było znacznie więcej i że dokonanie wyboru między nimi jest istotną sztuką, w której nie tylko indywidualna ocena, ale i nieco głębsza, bo kontekstowa jest konieczna. To po to by wybrzmiał wymiar społeczny tej nagrody.”  – powiedział nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

W tym roku wyróżnieni zostali: Elżbieta Musiał, Juniorzy Starsi Miejskiego Klubu Sportowego Neptun Końskie, Paweł Dziuba, Firma GALTEX, Firma Ceramika Końskie, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Końskich Sp. z o.o, Roman Cieślak, Zakład Urządzeń Odpylających „Łuczyński”. Więcej o Gloriettach opowiemy Państwu w innym materiale wideo.

REKLAMA

Józef Świerczyński otrzymał odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej, którą przyznał mu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. –„Jestem troszeczkę wzruszony. Serdecznie dziękuję wnioskodawcom o to odznaczenie, czyli p. Burmistrzowi i p. Dyrektorowi Domu Kultury. Kapitule w ministerstwie. Dziękuję. Kiedyś wybitny skrzypek Andrzej Kulka powiedział, że muzyk powinien grać do końca życia. I myślę, że do końca życia będę grał głośno z orkiestrą dętą w Końskich.” – powiedział odbierając odznaczenie dyrygent Józef Świerczyński.

Po tej części sceną zawładnął rockowy zespół Hook z konecczanami Mateuszem Salatą i Marcinem Padusińskim w składzie, który rozruszał publiczność. Jednak główną gwiazdą tego dnia była oczywiście Kasia Kowalska. Artystka zaśpiewała znane wszystkim przeboje takiej jak „Spowiedź”, „Antidotum” czy „Prowadź mnie”. Jej występ zakończył Dni Końskich 2016. W materiale wideo mogą Państwo zobaczyć fragment tego koncertu.

Cała galeria zdjęć TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *