REKLAMA

Wideorelacja z turnieju o puchar Burmistrza i Dnia Dawcy Szpiku DKMS

W niedzielę w Hali Sportowej przy ul. Stoińskiego w Końskich odbył się turniej piłki halowej o puchar burmistrza miasta i gminy Końskie. Najlepszym zespołem okazała się Akademia Piłkarska Champions Końskie. W trakcie wydarzenia Fundacja DKMS Polska zorganizowała Dzień Dawcy Szpiku dla Michała Kamińskiego. Do bazy potencjalnych dawców zarejestrowało się 73 konecczan.

REKLAMA

„Turniej piłkarski o puchar burmistrza miasta i gminy Końskie uważam za otwarty” – tymi słowami burmistrz Krzysztof Obratański rozpoczął młodzieżowy turniej piłki halowej który odbył się w niedzielę w Hali Sportowej przy ul. Soińskiego w Końskich. To już kolejny turniej tego typu organizowany przez Akademię Piłkarską Champions wraz z gminą Końskie w trakcie którego młode zespoły mogły sprawdzić swoje umiejętności zdobyte w czasie treningów – „Zawsze warto organizować turnieje sportowe ale szczególnie warto wtedy kiedy one dotyczą bardzo młodych ludzi. Akademie piłkarskie obejmują swoim działaniem najmłodsze roczniki kandydatów na piłkarzy, na nowych „Lewandowskich”. Z tego punktu widzenia jest to chyba najbardziej czysta rywalizacja sportowa – pozbawiona kalkulacji, pozbawiona liczenia, jak to ma być żeby wyjść na swoje. Tam po prostu liczy się czysty sport, czyste emocje, które dotykają w równym stopniu zarówno samych zawodników jak i trenerów czy rodziców” – opowiada burmistrz Końskich.

REKLAMA

Zwycięska drużyna AP Champions Końskie I

W turnieju rywalizowało dziesięć drużyn z trzech województw – świętokrzyskiego, łódzkiego oraz mazowieckiego – „Przyjechały do nas drużyny z Jędrzejowa, Starachowic, Piotrkowa, Skarżyska, Przysuchy. My wystawiliśmy dwie drużyny” – opowiada organizator turnieju Grzegorz Kądziela. Jedna z tych drużyn zmierzyła się w finale z Neptunem Końskie. Po zaciętej walce puchar burmistrza zdobyła Akademia Piłkarska Champions Końskie I. W walce o trzecie miejsce Akademia Piłkarska SKS Star Starachowice pokonała Football Academy Jędrzejów 3:2.

Poniżej klasyfikacja wszystkich zespołów:
1. Akademia Piłkarska Champions Końskie I
2. Neptun Końskie
3. Akademia Piłkarska SKS Star Starachowice
4. Football Academy Jędrzejów
5. Akademia Piłkarska Piotrków Trybunalski
6. Stal Kunów
7. Akademia Piłkarska Skarżysko
8. Juventa Starachowice
9. Akademia Piłkarska Champions Końskie II
10. Oskar Przysucha

Statuetkę Króla Strzelców otrzymał Mateusz Sidor.
Najlepszym zawodnikiem turnieju był Szydłowski Oskar a najlepszym bramkarzem zawodów okazał się Aleksander Ferenc. Puchar otrzymał również najmłodszy zawodnik, sześciolatek – Krzysztof Raczyński.

Po wręczeniu medali i pucharów wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński zakończył turniej.

W trakcie zawodów wolontariusze z Fundacji DKMS Polska poszukiwali bliźniaka genetycznego dla Michała Kamińskiego który w grudniu 2019 roku zachorował na białaczkę – „Michał Kamiński to mój brat cioteczny dlatego z całą rodziną postanowiłam zorganizować tą akcję jako wolontariusz DKMS. Michał w grudniu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia dowiedział się że jest chory na ciężką aplazję szpiku kostnego. Czeka teraz na przeszczep żeby móc wrócić do zdrowia. Niestety, nie wiemy narazie czy jest dla niego dawca szpiku dlatego poszukujemy dawców razem z fundacją. Mamy nadzieję, że wśród osób zarejestrowanych dziś znajdzie się osoba która będzie mogła być dla niego dawcą i okaże się być aniołem Michała” – opowiada Elżbieta Kądziela – wolontariuszka DKMS Polska, organizatorka Dnia Dawcy Szpiku.

Akcje takie jak ta przeprowadzona w Końskich zwiększają szanse na wyleczenie nie tylko Michała ale i wszystkich osób szukających swoich „aniołów” – „W Końskich mamy szczęście że jest silna grupa osób świadomych i propagujących rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego dlatego, że przy wzroście chorób onkologicznych często znalezienie bliźniaka genetycznego to jest loteria. Im więcej osób zarejestruje się tym większe są szanse że znajdziemy dla potencjalnego zagrożonego albo tym bardziej chorego jego bliźniaka genetycznego” – tłumaczy burmistrz Obratański.

W czasie turnieju do bazy potencjalnych dawców zapisało się 73 konecczan – „Cieszymy się, że tak dużo osób przyszło dzisiaj żeby się zarejestrować. Cała rejestracja trwa tylko chwilę, jest to bezbolesne – jest to wymaz z jamy ustnej. Bardzo wszystkim dziękujemy” – dziękowała Elżbieta Kądziela.

Jako Dawca komórek macierzystych dajemy choremu najcenniejszy dar – szansę by żyć. Poniżej prezentujemy krótki film o tym jak zostać dawcą.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *