REKLAMA

Wideorelacja: Wyjście koneckiej pielgrzymki do Częstochowy

W poniedziałek o godzinie 7.00 rozpoczęła się msza święta, w której mieszkańcy żegnali pielgrzymujących do Częstochowy. Z Końskich i okolic wyruszyło około 300 pątników. 

REKLAMA

Ze względu na chorobę nie mógł jej sprawować ksiądz dziekan Andrzej Zapart.

Wierni z Końskich zgromadzili się by prosić o bezproblemowe przejście naszych pątników do Częstochowy. Następnie poszczególne grupy zaczęły już formować szyki by wyruszyć w drogę. –„Pielgrzymujemy pod hasłem <<Miłosierni jak ojciec>> i na tym miłosierdziu będziemy się głównie skupiać. Dzisiaj idziemy do Rudy Malenieckiej, a następnie to Szkucina, gdzie czeka nas pierwszy nocleg. Później nocować będziemy w Kajetanowie obok Gór Mokrych i w kolejnych miejscowościach aż do wejścia na Jasną Górę.” – powiedział nam ksiądz diakon Paweł Męcina.

REKLAMA

Z Końskich wyszły trzy grupy: licząca około 60 osób grupa nr 6, na którą składali się parafianie ze św. Mikołaja, ponad 140 osobowa grupa nr 8 łącząca parafie Matki Boże Nieustającej Pomocy oraz parafie z Petrykóz, Kazanowa, Dziebałtowa, Modliszewic i kilka innych mniejszych oraz około 100 osobowa grupa nr 10, którą stanowili wierni z Chrystusa Odkupiciela. Wiernych pożegnali proboszczowie, ale i władze miasta Końskie oraz powiatu koneckiego.

Zdjęcia:

Wyjście XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Radomskiej z Końskich 54

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *