REKLAMA

Widowisko ‚Smerfy’ i inne atrakcje w Przedszkolu w Smykowie [zdjęcia]

W Przedszkolu w Smykowie odbyła się już III edycja imprezy „Rodzice, nauczyciele dzieciom” oraz wyjątkowo w tym roku również „Dzieci – dzieciom”.

REKLAMA

„O godz. 13.00 rozpoczęła się edukacyjno-rozrywkowa impreza na dziedzińcu Przedszkola w Smykowie, gdzie zgromadzili się rodzice z dziećmi i rodzinami. Na uroczystość przybyli również najmłodsi ze Szkoły Podstawowej w Królewcu i Miedzierzy wraz z opiekunami. Obecni byli również zastępca wójta Gminy Smyków Jerzy Duda oraz inspektor ds. Oświaty Sylwia Dulewicz” – informuje dyrektor Przedszkola w Smykowie Dorota Kołodziejczyk.

REKLAMA

Najważniejszym punktem uroczystości było widowisko „Smerfy” w wykonaniu rodziców, nauczycieli oraz dzieci z Przedszkola w Smykowie. W przedstawieniu wzięło udział 19 osób. O dodatkowe atrakcje zadbali: Nadleśnictwo Barycz, prezentujące edukacyjne treści o ochronie środowiska, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Końskich, którzy przyjechali z miasteczkiem policyjnym i Koziołkiem Matołkiem oraz strażacy z OSP w Kozowie.  Muzycznie czas wypełnili młodzi muzycy: Radek Nowacki, uczeń Szkoły Muzycznej w Końskich, który zagrał na trąbce oraz Roksana Banaśkiewicz, uczennica Szkoły Muzycznej w Kielcach, która zagrała na akordeonie. Poczęstunek dla wszystkich przygotowali rodzice przedszkola. Nie zabrakło również pysznej waty cukrowej, malowania twarzy, ćwiczeń logopedycznych dla najmłodszych, pokaz baniek i wiele innych.

Wydarzenie rozpoczęło się od występu przedszkolaków, które przygotowała Katarzyna Kołodziejczyk. „W kolejnej głównej części programu wystąpiły smerfy, w rolę których wcielili się rodzice, nauczyciele i pracownicy przedszkola. To humorystyczne, barwne, z piękną dekoracją przedstawienie, które wywoływało dużo śmiechu i braw. Perypetie smerfnego życia wszystkich postaci i poszukującego smerfów Gargamela z Klakierem uzupełniała Hogata. Mimo wielu sporów i obaw morał był jeden, że wszyscy się lubimy, dobro ze złem wygrywa , bo dobrym być się opłaca, gdyż dobro zawsze wraca. Za szczególny talent aktorski wszyscy występujący dorośli zostali uhonorowani statuetkami – „Oskarami”, a dzieci otrzymały słodycze” – relacjonuje dyrektor przedszkola.

Obsada:
Gargamel – Damian Zalewski
Klakier – Katarzyna Kołodziejczyk
Hogata – Dorota Kołodziejczyk
Papa Smerf – Wojciech Włoszczyński
Smerfetka – Wioletta Gwiazda – Hamera
Laluś – Anita Leśniak
Ważniak – Magdalena Góral
Poeta – Dominik Lachowski
Maruda – Karolina Jarek
Łasuch – Marzena Kochel
Śpioch – Sylwia Pałgan
Pracuś – Damian Dziedzic
Osiłek – Weronika Kołodziejczyk
Narrator – Jolanta Błońska, Diana Dziedzic, Alicja Słapek, Tatiana Czarnecka, Szymon Grot, Franciszek Kołodziejczyk

Choreografia: Katarzyna Kołodziejczyk
Reżyseria: Dorota Kołodziejczyk

Zdjęcia (Przedszkole w Smykowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *